Menu Region

Leszek Miller: W Polsce nie ma miejsca zamach stanu, tylko...

Leszek Miller: W Polsce nie ma miejsca zamach stanu, tylko „deplatformizacja rządów" [VIDEO]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paula Radwanowicz AIP

16Komentarzy Prześlij Drukuj
Leszek Miller: W Polsce nie ma miejsca zamach stanu, tylko „deplatformizacja rządów" [VIDEO] Leszek Miller: W Polsce nie ma miejsca zamach stanu, tylko „deplatformizacja rządów" [VIDEO]

(© Grzegorz Jakubowski)

- W Polsce nie jest dokonywany żaden zamach stanu – powiedział na antenie TVN24 były premier Leszek Miller. Dodał, że w Polsce rozpoczął się proces "deplatformizacji rządów". - To demontaż układu, który przejął państwo na okres 8 lat. Mówię o PO i PSL – stwierdził. „Leszek Miller broni PiS” – pojawiły się głosy w internecie, a byłego premiera określono „pierwszym PiS-owcem III RP”.

TVN24/x-news


- Mamy rozpoczęty proces deplatformizacji. To demontaż układu, który przejął państwo na okres 8 lat – mówię o PO i PSL. I to przejął praktycznie w całości przez te 8 lat budując pewną stabilizację i równowagę. Otóż PiS chce to zburzyć, wprowadzając własną równowagę i dostosowując zakres sprawowanej władzy w Polsce do wyniku wyborów – stwierdził we wtorkowych „Faktach po faktach” były premier.

I dodał: - Instytucje UE powinny zachować wstrzemięźliwość. W Polsce nie jest dokonywany żaden zamach stanu, bo zamach stanu jest dokonywany zwykle przeciwko legalnie wybranym władzom. PiS nie dokonuje zamachu stanu przeciwko sobie - tłumaczył. Miller powiedział też, że nie wyprowadzałby wewnętrznych spraw Polski na arenę międzynarodową, bo w Polsce nie dzieje się nic takiego, co by to usprawiedliwiało. - Ze strony mediów zachodnich, zwłaszcza niemieckich, mamy do czynienia ze swego rodzaju histerią, która nie powinna przechodzić bez echa i (powinna) natykać się na zdecydowany opór ze strony Polski – podkreślił.

W grudniu szef SLD przedstawił swoje stanowisko na temat inicjatywy Komitetu Obrony Demokracji stwierdzając, że widzi w niej "sporo hipokryzji i fałszu, bo tam są politycy PO i PSL”. - Gdyby politycy PO-PSL nie pociągali w niej za sznurki, to może bym się zastanowił - mówił w rozmowie z WP. - Nie dołączę do Komitetu Obrony Demokracji, ponieważ w poprzedniej kadencji politycy PO-PSL wyrzucali obywatelskie projekty w pierwszym czytaniu, także nasze, np. ws. wieku emerytalnego - twierdził.

W grudniu były premier znalazł się też wśród sygnatariuszy oświadczenia w obronie Trybunału Konstytucyjnego. Byli prezydenci, premierzy, marszałkowie sejmu i senatu napisali wówczas list otwarty wyrażając w nim „niepokój i sprzeciw z powodu podważania autorytetu i niezależności Trybunału Konstytucyjnego". Obok Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego i Ludwika Dorna podpisali się też Włodzimierz Cimoszewicz i Ewa Kopacz. - brak opisu
16

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

wykorzystanie odpadów jako surowców wtórnych

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Utylizacja (gość)  •

Leszek Miller - specjalista od utylizacji - SLD..

skomentuj

utiLUU ju Z PEŁO

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

777 POLACKI STAN HORego MUSSGOFIA SA ATRAP POaf =MeNTY OdMENTU SSRA MATcTWA I MATaCTWA (gość)  •

WASZ POlaN Z POcioTAMI z BIŁGORYJA i LIBER CURWIATANYM UJRYKI BUHNIARZ z UtyliZOO WAŁ SLD TAK JAK PEŁO.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nareszcie

+10 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

internautka 50+ (gość)  •

p Miller mówi rozsądnie a Cimoszewicz dalej kwiczy.
Pokazuje przykład tych dwóch towarzyszy że nie każdemu łatwo przychodzi zrozumieć współczesny świat i dążenia zwykłych ludzi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

sprzedawczyki na smyczy eurocholchozu

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obywatel (gość)  •

ZA ZEZWOLENIE NA WEJŚCIE OBCYCH WOJSK NA ZIEMIE POLSKI POWINNI DOSTAĆ KULĘ W ŁEB , MOWA O USTAWIE 1066 TEGO PO/PSL NIGDY NIE WYBACZY DUMNY NARÓD POLSKI !!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

zaraz schetyna wrzasnie

+7 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

panie Miller (gość)  •

z cala lisiarnia zes pan zwariowal.

odpowiedzi (0)

skomentuj

ewrfawefg

+14 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

RFgaer (gość)  •

Chce naród zmian ma dość złodziejskiej lichwy więc niech nastąpia zmiany , wybory pokazały czego chce większość a przegrani nie umieję zejść z honorem

odpowiedzi (0)

skomentuj

Przecież gro gro ludu nad Wisłą, lewicowego i prawicowego, nie interesuje żadna PO

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

valenty (gość)  •

I również nie interesuje PO z nowymi frakcjami obrzydliwych donosicieli, czy z kolorystyką połyskującego złota i to zdeponowanego w obcych bankach. Zdeklarowany i wprawny lud nad Wisłą, lewicowy i prawicowy, interesują jedynie organy SLD, PiS, Kukiz.
A zatem, zamiast nośnych anegdotek w SLD, rozmawiać w końcu po ludzku z PiS o podziale ról w aspekcie: jak zawadzającą PO wywalić skutecznie z rynku do jej rozwydrzonych przyjaciół w Brukseli i gdzie indziej.
Teraz nawet i mało wprawny już widzi, że nie żaden czas na jakiś niby liberałów, czy nie daj boże na jakąkolwiek z nimi współpracę, i kiedy już nie ma co ukraść.
Lud, lewicowy i prawicowy, pozostał ogołocony w całości. To cóż jemu pozostało po PRL jest obecnie wartym funta kłaków. Banda PO pauperyzację ludu pogłębiła, a nie ją zmniejszyła. Notabene, lud na dzisiaj ma do spłaty horrendalne 1 296 miliardy, natomiast 7 lat wcześniej miał "tylko" 568 miliardów.
Jednak przeróżnych kolorowych obrazków - ze ślicznymi pejzażami i anemicznymi gwiazdami w Strings, Tangas, Hot Pants - PO naprodukowała całe miliony. Ba, ona dalej je produkuje, łapiąc zakompleksionych na lep europejskości, oraz bla, bla!

odpowiedzi (0)

skomentuj

B 52

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Capitan america (gość)  •

Niech nam bracie... z za oceany misje pokojową i demokrację wprowadza taką jak w Iraku Libii Wietnamie Jugosławii... jest pretekst ale nima ropy :p

odpowiedzi (0)

skomentuj

Panie Leszku

+23 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

++++ (gość)  •

Pierwszy raz "zero" emocji, 100% racji.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Magia świąt

+23 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ośmiorniczka (gość)  •

Cud. Nareszcie jakiś polityk z opozycji, co prawda poza parlamentarnej, przemówił ludzkim głosem.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Ala

+18 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Ala (gość)  •

O jakim ładzie i porządku on plecie??? Doprowadzanie do bankructwa firmy aby później ziomki z zachodniej granicy mogli za frajer je odkupić??? Przez 8 lat okradali Polskę i to się nazywało demokracją. Teraz jak ludzie w demokratycznych wyborach obalili władzę PO (PSL to tylko marionetki) to to się nazywa zamach stanu??? Piękny przykład demokracji pokazano jak ludzie wybierali piosenkę na ME w piłce kopanej. Pomimo że ludzie wybrali piosenkę a władza i tak wybrała swoją. I chyba o taką demokrację chodzi tym co nie mogą się pogodzić że będą ich odrywać od stołków a złodziei karać.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »