Menu Region

Zmiany w TVP. Szefowie anten podali się do dymisji,...

Zmiany w TVP. Szefowie anten podali się do dymisji, dziennikarze żegnają się z widzami

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Anita Czupryn

66Komentarzy Prześlij Drukuj
Piotr Kraśko jeszcze się z widzami nie pożegnał, ale już puścił pożegnalne oczko Piotr Kraśko jeszcze się z widzami nie pożegnał, ale już puścił pożegnalne oczko

Piotr Kraśko jeszcze się z widzami nie pożegnał, ale już puścił pożegnalne oczko (© Fot. Bartek Syta)

Nie chcą być zwolnieni przez PiS. Wolą odejść sami. Szefowie anten, dyrektorzy i prezenterzy TVP żegnają się z widzami zarówno na antenie, jak i na portalach społecznościowych.
W publicznych mediach początek nowego roku 2016 przyniósł falę dymisji dyrektorów, a także zawoalowanych aluzjami „pożegnań” znanych prezenterów na antenie. Telewizyjni dziennikarze nie omieszkali też pożegnać się na swoich facebookowych profilach. Ich odejścia to odpowiedź - protest na nowelizację ustawy medialnej opracowaną przez Prawo i Sprawiedliwość, którą przyjął i zaakceptował już Senat. A jednym z jej zapisów jest to, że w dniu wejścia w życie ustawy wygasają mandaty dotychczasowych członków zarządów, rad nadzorczych publicznych mediów, czyli TVP i Polskiego Radia.
W tym proteście udział wzięło też Polskie Radio, nadając od piątku 1 stycznia o każdej pełnej godzinie raz hymn Polski, a raz hymn Unii Europejskiej, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na zagrożenie pluralizmu i wolności słowa, które wprowadza medialna ustawa PiS.

Kontrowersyjna ustawa medialna PiS. "Rzetelni dziennikarze nie mają się czego obawiać"Źródło: AIP/x-news


Prezes TVP Janusz Daszczyński tuż przed końcem roku wysłał list do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, zwracając się, aby nie przyjmował nowelizacji opartej na projekcie PiS. Podkreślał, że nowy projekt ustawy o radiofonii i telewizji, po pierwsze, nie został poddany konsultacjom ani z przedstawicielami publicznych mediów, ani z samą Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Zauważał też, że proponowane zmiany pozostają w sprzeczności z podstawową ideą przekształceń, jakie zaszły w latach 90., a polegały na przekształceniu mediów rządowych w publiczne. Napisał: „Proponowanej nowelizacji ze standardami niezależności mediów publicznych nie sposób pogodzić”. Ale, jak widać, niewiele to dało. Zresztą politycy PiS od początku objęcia władzy zarzucali obecnym mediom publicznym stronniczość, propagandowość (jak wicepremier prof. Piotr Gliński na antenie programu „Minęła 20”) i generalną niechęć do wszelkich poczynań rządu. Głośno też mówili o tym, kto z mediów publicznych powinien odejść. Posłanka Krystyna Pawłowicz na Facebooku drukowała nawet własną czarną listę dziennikarzy, którzy powinni się udać na warsztaty prowadzone przez ojca Tadeusza Rydzyka.

UNIJNY KOMISARZ WS. NOWEJ USTAWY MEDIALNEJ: BĘDZIEMY MUSIELI URUCHOMIĆ KONTROLĘ MECHANIZMU PAŃSTWA PRAWA I OBJĄĆ POLSKĘ SPECJALNYM NADZOREM


Stąd też wraz z końcem 2015 r. dymisje na ręce prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego złożyli już: Piotr Radziszewski, dyrektor TVP, Jerzy Kapuściński - szef Programu 2, Katarzyna Janowska z TVP Kultura i Tomasz Sygut, pod którego kierownictwem była Telewizyjna Agencja Informacyjna. Pracę wypowiedziała też dyrektor kadr Ewa Ger.
„Kiedy słyszę,że w TVP królować będą teraz standardy z Torunia, to włos mi się jeży na głowie”
Na Facebooku pojawiły się wpisy, m.in. Tomasza Syguta i Katarzyny Janowskiej. Sygut pożegnał się słowami: „Odchodzę, bo z telewizją narodową nam nie po drodze. Kiedy słyszę, że na Placu Powstańców królować będą teraz standardy z Torunia […] to włos jeży mi się na głowie. Jest mi smutno, bo musiałem spakować dwa i pół roku swojego życia. Ale odchodzę z podniesioną głową”.

A przy okazji poinformował o dokonaniach zarówno TVP Info, jak i własnych: „TVP INFO z 0.8 poszło na 4 procent i jest najlepszym kanałem informacyjnym w kraju. Ma nie tylko wyniki, ale też prestiż. Mówiąc wprost: przestało być obciachowe. Jestem z tego kanału dumny. »Wiadomości« zaś już dawno nie miały tak dobrej prasy i wyników. Żaden »wybitny« medioznawca z PiS mi tego nie odbierze. A tym wszystkim fanom nowej władzy, których nie brakuje także wśród moich fb znajomych, a którzy ostatnio wypisują o tvp różne bzdury powiem krótko: jak zrobicie takie wyniki to możemy pogadać!”.

CZYTAJ DALEJ | KTO STRACI PRACĘ W TVP? KTO PRZYJDZIE NA ICH MIEJSCE? ALUZJE DZIENNIKARZY I GIEŁDA NAZWISK

1 »
66

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

a z katolickiego szamba się wylewa ...

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

antek (gość)  •

cóż więcej dudać?

skomentuj

Módlmy się za takich jak antek

0 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bronkas (gość)  •

Nie dodawaj nic antek, a nawet nie dudaj, bo to przerasta twoje możliwości. Barbarzyńcy, którym wmówiono Wybiórczo, że są "entelegentni", już tak mają, że wydalają swoje POpaprane fantasmagorie odbytem. Antek podaj lepiej cegłę i pomóc budować prawą i sprawiedliwą Polskę, a nie wpisuj się w jazgot tych buców odstawionych od koryta.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Zamienił Stryjek siekierkę na kijek

+1 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

i (gość)  •

Czytam Państwa komentarze i jestem przerażona jak mało realnie patrzymy na sytuację. Co się zmieni? Obawiam się że tylko tyle iż jeszcze większy będzie wpływ polityki na media i nie chciałabym aby był bardzo niesmaczny. Póki co widzę, że proPISowscy obywatele szalenie się cieszą. proPOwscy płaczą a ja chciałabym w kiosku kupić po prostu gazetę i mieć wybór....Jak ktoś lubi Pana Lisa to niech go sobie ogląda a jak ktoś lubi innego dziennikarza to też niech ma możliwość.

odpowiedzi (0)

skomentuj

czyli to już koniec?

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zozo (gość)  •

tych samych twarzy w tv od kilku lat?...no ileż można...to tak jakby co roku na koncercie w Sopocie śpiewali ci sami piosenkarze te same piosenki w tych samych strojach i na tej samej scenie...z drugiej strony współczucia dla odchodzącej ekipy

odpowiedzi (0)

skomentuj

KOD czyli Kijek Oddaj Dzieciom

+5 / -6

Zdjęcie autora komentarza

31 węzłowy Burke  •

alimenty. Albo : Komitet Obrony Dulszczyzny. Nie wiem jakie będą media ale wiem jakie są i jestem przerażony goebbelsizmem prasy, tv. A szczególnie gdy naziści zza Odry próbują nas ustawiać i to w sytuacji gdy cenzurowali informacje o wyczynach bestii w Hamburgu, Kolonii...31

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oddali zabawki

+6 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bronkas (gość)  •

Dziennikarzyny popierające POpaprańców i Komitet Obrony Dupokracji wyszli z przytupem. Oby tylko nie zapomnieli torebek, tak jak lewacka przestępczyni Aleksandra Jakubowska. Wg nich w Polsce szaleje dyktatura ; po ulicach chodzą kilkuosobowe patrole, tak jak w stanie wojny z narodem, kolbami w drzwi łomocą, planują obozy, jak w Korei Płn , rozstrzeliwanie na stadionach, tak jak w chinach itp . Nie ma aż tylu terapeutów, aby tych wykolejeńców wsadzić na właściwe tory logiki, ale może zaangażować Kaszpirowskiego ? W kinach byłyby dla nich obowiązkowe sesje i tam wystawiano by im zaświadczenia o odbyciu terapii :)

odpowiedzi (0)

skomentuj

a

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

a (gość)  •

a

odpowiedzi (0)

skomentuj

"…Nie chcą być zwolnieni przez PiS". Bowiem, wolą chyba na przysłowiowy zmywak do UK

+11 / -7

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Albo, kto tym pierwszym do TVN i bliźniaczych 20-stacji ten z szansą (gość)  •

Zastosowana pseudo ambicjonalność - gwiazd przegranych, gwiazd urażonych, gwiazd oklepanych, a de facto przez PiS jeszcze z TVP nie przegonionych - jest całkowicie pomieszana z jakimkolwiek rozsądkiem. Ale owa pseudo ambicyjność jest jednak wyjątkowo pożyteczną dla rozwoju społeczeństwa i kraju . A zatem, szerokiej drogi, gwiazdki i usłużni im gwiazdorzy TVP. I TVP widzowie, absolutnie bez żadnych zmartwień, bo do TVP nadchodzą świeże gwiazdki. Mr Kurski gust ma wyśmienity!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bóg, Honor, Ojczyzna ?

+9 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

POdPIS (gość)  •

Oj nie ! Większość styropianowców zapomniała o ideałach a reszta co do nich dołączyła nic o nich nie wie. Kalkulator wystarczy do ich przekonań.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Brawo PIS!!! ,wreszcie przyszła siła co zabrała się za" dzieci" morderców Polakow!!

+22 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czosnek (gość)  •

Proszę powiadomić tych bolszewików w Niemczech,że w Polsce następuje dekomunizacja mediów,że media przechodzą w ręce społeczeństwa!!!

skomentuj

Bolszewicy

+1 / -6

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hip (gość)  •

Chłopcze ile ty masz lat ,co ty chcesz od mediów Znasz MEDIA ,KTÓRE NADAWAŁY ZA KOMUNĘ, tak wolisz aby Rydzyk te mózgi wam jeszcze więcej prał .Gościu jakie jest twoje wykształcenie czy jest w ogóle .Zastanów się jeżeli media były by tylko PO to na pewno Platforma by te wybory wygrała .Jesteś zwykłym małym i prostym człowiekiem ,gdzie tylko laptop został tobie do wirtualnego pogadania.

odpowiedzi (0)

skomentuj

HaHa

+17 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

w32 (gość)  •

Media przechodzą w ręce nawiedzonych psychopatów . Tumany mogą ich słuchać a ludzie inteligentni nie będą oglądać bełkotu Jarka Katyńskiego i sekty smoleńskiej

odpowiedzi (0)

skomentuj

HaHa

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

hip (gość)  •

Jedno słowo ''BRAWO''

odpowiedzi (0)

skomentuj

Media

+13 / -30

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bond (gość)  •

Teraz będą media nasze Polskie katolickie ziejące nienawiścią jak Smok Wawelski do ludzi myślących inaczej niż ci psychopaci katoliccy z PiS

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 »