Menu Region

Sylwester w Brukseli odwołany, nie będzie pokazu sztucznych...

Sylwester w Brukseli odwołany, nie będzie pokazu sztucznych ogni. Władze miasta boją się zamachów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Sylwia Arlak (AIP), x-news, mm

7Komentarzy Prześlij Drukuj
Władze Brukseli odwołały zabawę sylwestrową i pokaz sztucznych ogni w obawie przed zamachami terrorystycznymi. Decyzja ma związek z aresztowaniem we wtorek dwóch osób podejrzanych o planowanie ataków terrorystycznych 31 grudnia na terenie belgijskiej stolicy. Władze miasta spodziewały się, że w noworocznych obchodach weźmie udział około 50 tys. uczestników.
1/5

(© Geert Vanden Wijngaert/AP)

W środę brukselscy funkcjonariusze aresztowali dwie osoby, które miały rzekomo przygotowywać się do przeprowadzenia zamachu. W Brukseli i w Liege przesłuchano w sumie sześciu podejrzanych, ale czterech z nich już uwolniono. Dzięki dochodzeniu udało się ustalić, że terroryści mogą zaatakować podczas nocy sylwestrowej.

Sylwester w Brukseli odwołany. Władze miasta boją się zamachówŹródło: BE VTM/x-news


Centrum kryzysowe ds. oceny zagrożeń przy MSW Belgii podkreśla, że zamachowcy mogą dokonać podobnych ataków do tych z Paryża. Bruksela jest jedną ze stolic europejskich, które otrzymały informacje o możliwości przeprowadzenia podobnych zamachów pomiędzy świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem. Głównymi celami terrorystów ma być zabytkowy plac w belgijskiej stolicy Grand Place, patrolujący ulice funkcjonariusze oraz centralny komisariat policji.

EUROPEJSKIE MIASTA OSTRZEŻONE PRZED ZAMACHAMI TERRORYSTYCZNYMI W SYLWESTRA


Dzień wcześniej w Belgii aresztowano dwóch podejrzanych o przygotowanie ataku w stolicy. Jak poinformowała prokuratura, nie są oni związani z zamachami z 13 listopada w Paryżu.

To druga w ciągu ostatnich lat odwołana zabawa sylwestrowa w Brukseli. W 2007 roku odwołano obchody w związku z usiłowaniem wysadzenia bazy wojskowej NATO w Kleine Brogel.

ROK 20015 NA ZDJĘCIACH FOTOREPORTERÓW AGENCJI AP
7

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Uczmy się na cudzych błędach

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marcin_PL (gość)  •

Mądry Polak PRZED szkodą!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Oni już przegrali z islamem

+7 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Wrocławianin (gość)  •

Kwestia czasu jak odwołają Boże Narodzenie ze strachu przed wyznawcami islamu.
Uczmy się na ich błędach.

odpowiedzi (0)

skomentuj

sss

+5 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ssss (gość)  •

widzę ze tam nawet żołnierze noszą brody HAHAHAHA

odpowiedzi (0)

skomentuj

zapraszamy Belgów na zabawę do Polski

+11 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

może ostania okazja (gość)  •

U nas jeszcze można ale jak nam KODowcy załatwiają powrót do władzy Platformy to za kilka lat może być podobnie jak w Belgii

odpowiedzi (0)

skomentuj

co tam sylwester ważne że ramadan bez zakłóceń

+13 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

eurabia (gość)  •

tak3mać

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pierwsze wielkie zwycięstwo islamu.

+14 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Puchatek (gość)  •

W Belgistanie niewierni , nie będą już więcej publicznie obchodzić swoich świąt i uroczystości. Wkrótce ten zakaz obejmie inne kraje. W pierwszej kolejności obejmie Zjednoczone Emiraty Nordyckie ( tzn. dawną danię, szwecję i norwegię), następnie Niemiecką Republikę Islamską, oraz Francuską Republikę Islamską.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pamiętajmy żeby nie łączyć tych zamachów z islamem.

+15 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

to napewno nie przez muzułmanów ! (gość)  •

Podziwiam prezydenta Francji . Jaki to odważny mąż stanu . Walczy z terroryzmem ,nie odwołuje zabawy sylwestrowej, podobno można się bawić ,ale nie można alko pić , żeby nie drażnić muzułmanów .) . A tak serio to nie dość ,że kozojebcy islamizują Europę , gwałcą,mordują ,wprowadzają szariat i to gdzie, u nas na naszym podwórku ,to jeszcze niszczą nasz styl życia ,naszą tradycje ,kulture ,obyczaje . Domagają się przywilejów a jak nie dostaną szantażują zamachami .Odwołać Boze Narodzenie bo to drażni muzułmanów ,odwołać oktoberfest bo to drażni muzułmanów ,zamknąć sklepy z wódą bo to obraża islam .A spi......ć skąd przyszli jak się nie podoba . Niech chrześcijanie spróbują pojechać do muzułmanskiego kraju i robić to u muzułmanów ,co muzułmanie u nas . Pierwszego dnia zostaliby zabici . Tymczasem w Europie islamiści dostaja kase ,domy ,przywileje i ochrone panstwa ,które mordują no k...a absurd ! Dlatego Polska musi się przed bronić rękami i nogami . Nie dać się nabrać na mamienie humanitaryzmem , bo to bzdury. To interes Niemiec i kanclerz Merkel ,który się wymknął spod kontroli . Merkel chciała taniej siły roboczej i leku jakim islamiści mieli być na niż demograficzny . Ale Angele to przerosło i teraz próbuje się ratować wrzucając nam tą bombe . Chce ,żebyśmy solidarnie z Niemcami poszli na dno

odpowiedzi (0)

skomentuj