Menu Region

Katowice: Środowiska kulturalne dyskutują o ustawie...

Katowice: Środowiska kulturalne dyskutują o ustawie medialnej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dopiero za miesiąc do Sejmu ma trafić projekt ustawy medialnej przygotowywanej przez Platformę Obywatelską. Wczoraj Zbigniew Chlebowski zapowiadał, że ustawa może trafić pod obrady Sejmu jeszcze w tym tygodniu. Dzisiaj w Katowicach na ten temat dyskutują śląscy parlamentarzyści, dziennikarze i twórcy kultury.
Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek tłumaczy, że potrzeba jeszcze trochę czasu na konsultacje polityczne w jej sprawie. Wicemarszałek zaznaczyła, że projekt jest w 90 procentach skonsultowany z SLD - teraz odbędą się rozmowy z przewodniczącym klubu PiS.

W Katowicach Janina Chmielowska, ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, uważa, że kwestią sporną jest nadal brak abonamentu w projekcie ustawy. Chmielowska powiedziała, że media są niezależne wtedy kiedy należą do społeczeństwa. Zdaniem dziennikarki abonament mógłby być ściągany w formie podatku powszechnego. - Jeśli nie będzie stałego finansowania mediów to wszelka debata o ich misyjności jest bezsensowna - zaznaczyła Chmielowska.

Według projektu ustawy w budżecie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostanie utworzony Fundusz Misji Publicznej i z niego mają być finansowane publiczne media. Ustawa zakłada także poszerzenie rady do siedmiu osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się