Katowice: Środowiska kulturalne dyskutują o ustawie...

  Katowice: Środowiska kulturalne dyskutują o ustawie medialnej

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Dopiero za miesiąc do Sejmu ma trafić projekt ustawy medialnej przygotowywanej przez Platformę Obywatelską. Wczoraj Zbigniew Chlebowski zapowiadał, że ustawa może trafić pod obrady Sejmu jeszcze w tym tygodniu. Dzisiaj w Katowicach na ten temat dyskutują śląscy parlamentarzyści, dziennikarze i twórcy kultury.
  Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek tłumaczy, że potrzeba jeszcze trochę czasu na konsultacje polityczne w jej sprawie. Wicemarszałek zaznaczyła, że projekt jest w 90 procentach skonsultowany z SLD - teraz odbędą się rozmowy z przewodniczącym klubu PiS.

  W Katowicach Janina Chmielowska, ze Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, uważa, że kwestią sporną jest nadal brak abonamentu w projekcie ustawy. Chmielowska powiedziała, że media są niezależne wtedy kiedy należą do społeczeństwa. Zdaniem dziennikarki abonament mógłby być ściągany w formie podatku powszechnego. - Jeśli nie będzie stałego finansowania mediów to wszelka debata o ich misyjności jest bezsensowna - zaznaczyła Chmielowska.

  Według projektu ustawy w budżecie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zostanie utworzony Fundusz Misji Publicznej i z niego mają być finansowane publiczne media. Ustawa zakłada także poszerzenie rady do siedmiu osób.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo