Menu Region

Powstaną kolejne okna życia

Powstaną kolejne okna życia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W dniu Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, 25 marca, w Płocku, Katowicach i Ełku zostaną otwarte kolejne Okna Życia. To specjalnie przygotowane miejsca, w których każda matka może anonimowo zostawić nowo narodzone dziecko nie narażając jego lub siebie na niebezpieczeństwo.
Pierwsze Okna życia w Polsce otwarto, z inicjatywy kardynała Stanisława Dziwisza, przed trzema laty w Krakowie, u sióstr Nazaretanek. Dotąd uratowano dzięki niemu dziesięcioro dzieci: sześć dziewczynek i czterech chłopców.

Drugie Okno Życia poświęcił 6 grudnia ubiegłego roku w Warszawie arcybiskup Kazimierz Nycz. Znajduje się w budynku Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi przy ulicy Hożej 53. W minioną sobotę znaleziono w nim trzecie dziecko.

Pod koniec grudnia Okno Życia otwarto też w Częstochowie, przy Domu Małych Dzieci im. bł. Edmunda Bojanowskiego, prowadzonym przez Siostry Służebniczki.

Okno można otworzyć z zewnątrz. W środku jest miejsce na pozostawienie niemowlęcia. Zamontowane jest tam ogrzewanie oraz wentylacja. Po otwarciu okna uruchamiana jest sygnalizacja, która dyskretnie wzywa siostry zakonne.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się