Menu Region

Co kto przykryje

Co kto przykryje

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Janina Paradowska

17Komentarzy Prześlij Drukuj
PiS potrzebował czasu po wystąpieniu Rostowskiego, tylko po to żeby przykryć brak profesjonalizmu
Trudno uciec od przypuszczenia, że premier wywołuje dyskusję na kontrowersyjne tematy, by przykryć nieudolność rządu w walce z kryzysem - taką opinię wygłosiła pani Joanna Kluzik-Rostkowska po tym, gdy premier zapowiedział rozmowy o trudnych światopoglądowych tematach, takich jak kształt ustawy o in vitro, o testamencie życia czy nawet o eutanazji.Przyznam, że pani poseł i zarazem była pani minister mnie zaskoczyła.

Zachowała się, jakby wcześniej, będąc jeszcze w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, nie rozmawiała z różnymi środowiskami na trudne tematy, za co była ceniona i chwalona. Przemówiła tonem rodem z partyjnego propagandowego spotu. Jeżeli taka właśnie nowomowa mieści się w zmianie wizerunku PiS, to wolałam tamtą Kluzik-Rostkowską, była o wiele bardziej autentyczna.
"Przykrywanie wydarzeń" mogła już pozostawić partyjnym kolegom, którzy świat i politykę postrzegają prosto - coś się dzieje, więc trzeba to "przykryć", zwłaszcza gdy brakuje argumentów merytorycznych. Tak zrobił właśnie prezes jej partii.

Gdyby przyjąć tę optykę, to na przykład wniosek głównej specjalistki od finansów PiS pani Aleksandry Natalli-Świat, aby nie debatować nad informacją ministra finansów wcześniej niż w 2 tyg. po jej wygłoszeniu, aby był czas na zrozumienie wszystkich podanych liczb, można uznać, za "przykrycie" kompletnego braku profesjonalizmu i bezradności w kwestiach budżetowych głównej partii opozycyjnej, która przecież w reklamówkach obiecuje milion nowych miejsc pracy.

Większość słuchających zrozumiała, o czym mówił minister Rostowski, a gospodarcze ekspertki PiS nie? W tym miejscu można byłoby westchnąć, gdzie się podziały takie posłanki jak Wiesława Ziółkowska, która potrafiła z pamięci, bez notatek przedstawić sprawozdanie komisji o budżecie państwa. Ona pewnie potrafiłaby zapamiętać kilka liczb, zwłaszcza gdyby o taką debatę sama prosiła.

Nie wiem, co premier chciał "przykryć", wzywając do dyskusji na trudne tematy. Żaden kryzys nie zdejmuje ich przecież z porządku dnia. Można mówić i o kryzysie, i o in vitro czy testamencie życia, zwłaszcza że projekty ustaw są zapowiadane od dawna. Poważniejsza to dyskusja niż o referendum w sprawie daty przyjęcia euro, co jest kwestią dla ekspertów, a nie przedmiotem referendum.

Tak więc nawet jeżeli premier chciał coś "przykryć", dobrze się stało, że dyskusji nie tłamsi, ale wręcz do niej zachęca. A działa przeciwko sobie. Wszak natychmiast część komentatorów ogłosiła, że podczas takiej debaty PO pęknie, czyli PiS powinien się cieszyć. PiS oczywiście nie pęknie. W PiS już wszyscy mówią jednym, wspólnym partyjnym głosem, co niestety udowadnia także pani Kluzik-Rostkowska. Szkoda, że właśnie ona.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

14

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Dyrdymały

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jermar2 (gość)  •

Ta baba jaga powala swoją głupotą. Już nawet salonowe media typu TVN nie ukrywają nieudolności Tuska i jego ekipy. Przed chwilą Polsat przejechał się po Grabarczyku, głównym budowniczym autostrad. Vincent (protegowany bankowych krętaczy: Bieleckiego i Balcerowicza) już dawno powinien być odstawiony, a nie czytać tabele statystyczne na forum sejmowym. On szkodzi Polsce. Nasuwa się pytanie: czy ktoś z rządu z Tuskiem na czele ma jakikolwiek sukces ? Ja takiego nie widzę.

odpowiedzi (0)

skomentuj

p.Paradowska krętacz

+4 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tytus (gość)  •

jak można tak stronniczo pisać.Wstyd.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Babciu przestań

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

prof.B (gość)  •

Paradowska jest żenująca,więcej uwag nie będzie.Myślałem że Times jest mądrzejszy.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Babcia do kapcia

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Baba (gość)  •

Powinno ustawowo zakazzywac sie pisania dla komuszych babć, które zamiast pisać głupoty powinny zagrać z ukochanym Tuskiem w piłkę. Toby babcia wreszcie przeżyła jakieś emocje.

odpowiedzi (0)

skomentuj

A co przykrywa Twoją stronniczość?

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pistozero (gość)  •

Uwielbienie PiS i ojca dyrektora?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Przykrywanie głupoty

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

stimi@go2.pl (gość)  •

Już myślałem, że te wszystkie fraucymery rodem z pralni Pisu, także przy pomocy usłużnych pind w rodzaju Pochanke,Gawryluk czy Szarotki zdominują opinie publiczną kiedy jedna Pani Paradowska z żelazna logiką wykazała co w trawie piszczy. Przecież ta słodka idiotka Aleksandra tego namacalnie wykazała w swoim sejmowym wystąpieniu. Ta cała banda szachrajów politycznych hołduje zasadzie Kurskiego = pieprzyć co ślina na język przynosi to ta hołota i tak nic nie zrozumie!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Rzeczywiście wiek nie chroni przed głupotą

+4 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Pistozero (gość)  •

jak pisze Sławol64 - niezależnie ile ten autor postu p/t jw. ma lat, jego wpis jest objawem głupoty. A swoją drogą wydarzył się w PiS cud - pisowcy zaczęli czytać inne gazety niż "Nasz Dziennik".A może to tylko płatne pis(arczyki).

odpowiedzi (0)

skomentuj

Co ten lewicowy ciemnogród

+3 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mars (gość)  •

tu też pisze ,nic dziwnego że Donek może spać spokojnie , skoro główne redakcje poobsadzał swoimi ludźmi ,którzy mają za główne zadanie atakować opozycje .

odpowiedzi (0)

skomentuj

DLACZEGO TA DURNA BABA JEST PUBLIKOWANA W

+4 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KŁAP-KŁAP (gość)  •

Gdy będziecie dalej zatrudniać tą zidiociałą babcię do plecienia trzy po trzy, to naprawdę czytelnictwo spadnie wam do ilości wnuczków tej babci i najbliższej rodziny !!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

tow.Janina

+6 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rek (gość)  •

Tow.Janina jak "większość zrozumiała", błyskawicznie dokonała analizy,
porównała z danymi za rok ubiegły i bieżący liczby podane przez min.Rostowskiego
i dokonala tego "w pamięci".
Genialne.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 »