Menu Region

Indie: Przygotowania do święta Holi

Indie: Przygotowania do święta Holi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W najbliższych dniach w Indiach obchodzone będzie doroczne święto Holi. Zgodnie z obyczajem, mieszkańcy tego kraju obrzucać się będą na ulicach kolorowymi proszkami lub oblewać wodą zabarwioną rozmaitymi barwnikami.
Holi to indyjskie święto wiosny obchodzone zwykle w końcu lutego lub początkach marca. Przed dniem właściwego święta rozpoczyna się w Indiach szał zakupów. Dzieci i młodzież kupują przede wszystkim kolorowe barwniki. Najbardziej popularne kolory to żółty, różowy, fioletowy, czerwony oraz niebieski. Barwniki są najczęściej pochodzenia naturalnego, ale zdarzają się też i syntetyczne. Te mogą być niebezpieczne dla zdrowia - ostrzegają indyjscy naukowcy.

Wyjście w dniu święta Holi na ulice indyjskich miast wiąże się z ryzykiem bycia obsypanym kolorowym proszkiem lub polanym farbką w płynie. Nie wszystkim to odpowiada. Dlatego w Delhi władze miasta zakazały w najbliższym tygodniu sprzedaży balonów, które wypełniane były przez młodzież farbą, a następnie rzucane w przechodniów. Ale w arsenale urządzeń do rozpylania farbek są jeszcze specjalne pompki i tych nie brakuje na delhijskich straganach.

Hindusi są przekonani, że tradycja Holi musi zostać utrzymana. Przecież oblanie farbą lub obsypanie kolorowym proszkiem przynosi pomyślność.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się