Menu Region

Coraz bardziej napięta atmosfera na francuskich Wyspach...

Coraz bardziej napięta atmosfera na francuskich Wyspach Antylskich

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Na Martynice oddano strzały w kierunku oddziałów żandarmerii, która odpowiedziała gazami łzawiącymi.
Do starć doszło na Martynice, w pobliżu siedziby organizacji związkowych. Grupa przedsiębiorców i rolników, którzy protestowali przeciwko trwającej od kilku tygodni blokadzie wyspy, została zaatakowana przez zwolenników strajku.

W kierunku pilnujących porządku oddziałów żandarmerii oddano strzały z broni myśliwskiej. Mer miasta Fort-de-France, który próbował załagodzić sytuację, zasłabł z powodu wdychania gazów łzawiących użytych przez żandarmów.

Nieco spokojniejsza atmosfera panuje na sąsiedniej Gwadelupie. Zostało tam zawarte porozumienie między strajkującymi a częścią miejscowych pracodawców, w myśl którego najniższe zarobki zostaną podwyższone o 200 euro. Związkowcy formułują coraz bardziej dosłowne groźby pod adresem tych przedsiębiorców, którzy nie podpisali tego porozumienia. Przyczyną strajków na obu wyspach jest wysoki koszt życia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się