Menu Region

Polacy zawodzą w mistrzostwach Europy

Polacy zawodzą w mistrzostwach Europy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Oskar Berezowski, Maciej Stolarczyk

Prześlij Drukuj
Piąte miejsce Karoliny Tymińskiej to najlepszy wynik biało-czerwonych po pierwszym dniu halowych mistrzostw Europy w Turynie.
Polka typowana była w gronie kandydatek do medalu i choć był to jej najlepszy start w tym sezonie, to do podium zabrakło jej sporo. Zgodnie z przewidywaniami atutem Tymińskiej był ostatni bieg na 800 m. Wygrała go zdecydowanie, ale strat - choćby ze skoku wzwyż - nie zdołała odrobić.

- Zawiodła także w skoku w dal, w którym do tej pory radziła sobie bardzo dobrze. Chyba nie wytrzymała presji - ocenił jej start były halowy mistrz świata w siedmioboju Sebastian Chmara.

W tej samej konkurencji Kamila Chudzik zajęła 11. miejsce.Złoto zdobyła Rosjanka Anna Bogdanowa.

Czepiewski zawiódł, Chojecka biega dalej
Sporym rozczarowaniem jest występ Pawła Czapiewskiego, który zimą nie może odnaleźć formy. Mistrz Europy z 2002 r. odpadł już w pierwszej rundzie biegu na 800 m. Do półfinałów awansowali za to Adam Kszczot i Marcin Lewandowski.

Do finału nie przebili się z kolei czterystumetrowcy - Jan Ciepiela i Piotr Klimczak.
Udało się to jednak Joannie Skibińskiej w skoku w dal (choć odpadła w kwalifikacjach w swojej teoretycznie silniejszej konkurencji - trójskoku) i Joannie Piwowarskiej w skoku o tyczce.

W walce o medale wciąż liczyć się będzie Lidia Chojecka. Złota medalistka w biegu na 1500 i 3000 m halowych mistrzostw Europy z 2005 roku - z siódmym czasem kwalifikacji (4.12,09) awansowała do dzisiejszego finału biegu na półtora kilometra.

Ostrożny mistrz
Oczy kibiców zwrócone są jednak na największego z naszych reprezentantów. Mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski do rzutni wejdzie w niedzielę po godz. 15. Choć nikt przy zdrowych zmysłach nie zakłada, że Polak mógłby przegrać, to kulomiot woli być ostrożny.

- Czuję, że mam formę, pcham dalej od najlepszych w Europie o prawie metr, ale w zawodach tej rangi wszystko może się zdarzyć - asekuruje się mocarz ze Słończewa.

Nasz mistrz z hotelu do hali ma niedaleko. Po 20-minutowej przejażdżce autokarem jest już w ogromnym "Oval Lingoto". Obiekt został wybudowany przed zimowymi igrzyskami olimpijskimi 2006 r. dla łyżwiarzy szybkich. W miejscu owalnego lodowiska jest teraz bieżnia lekkoatletyczna. Trybuny, które w piątek nie pękały w szwach, mogą pomieścić 6600 widzów.

Finały halowych mistrzostw Europy w Turynie
Kobiety - pięciobój: 1. Anna Bogdanowa (Rosja) - 4761 pkt... 5. Karolina Tymińska - 4542; 11. Kamila Chudzik (obie Polska) - 4322. kula: Petra Lammert - 19,66; 2. Denise Hinrichs (obie Niemcy) - 19,63; 3. Anca Heltne (Rumunia) - 18,71. 60 m ppł.: 1. Eline Berings (Belgia) - 7,92; Lucie Skrobáková (Czechy) - 7,95; 3. Derval O'Rourke (Irlandia) - 7,97. Mężczyźni - 60 m ppł.: 1. Ladji Doucouré (Francja) - 7,55; 2. Gregory Sedoc (Holandia) - 7,56; 3. Petr Svoboda (Czechy) - 7,61.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się