Aż 11 bramek padło w dwóch meczach naszej ekstraklasy

Marek Konraciuk, Rafał Musioł

Warto chodzić na mecze, żeby przeżyć takie emocje. W piątek w meczu 19. kolejki ekstraklasy ŁKS pokonał Cracovię 4:3, a zwycięstwo zapewnił sobie w doliczonym czasie gry.
Bohaterem ŁKS został Dejan Djenić, który pokonał Marcina Cabaja w 95 minucie.
- Przyjmuję każdy zakład, że tak grając, utrzymamy się w ekstraklasie - powiedział trener ŁKS Grzegorz Wesołowski.

Ciekawie było także w Zabrzu, gdzie uskrzydleni pokonaniem Ruchu Chorzów w Wielkich Derbach Śląska podopieczni Henryka Kasperczaka podejmowali Arkę Gdynia.

Górnik z Arką na remis

Od pierwszych minut gospodarze osiągnęli przewagę, ale już po trzynastu minutach... przegrywali. Bramkę dla Arki zdobył Marcin Pietroń. Gdynianie nie podłamali się nawet wyrównaniem, które padło po kapitalnej kombinacji Roberta Szczota z Damianem Gorawskim. Siedem minut później było już 1:2 - Damian Nawrocik z rzutu wolnego trafił w słupek, jakby zahipnotyzowani obrońcy Górnika nie przeszkadzali Dariuszowi Żurawiowi w dobitce.

W 80 minucie Gorawski zrewanżował się asystą Szczotowi, a ten posłał piłkę do siatki ratując gospodarzom cenny punkt.
Przed meczem bandyci w szalikach Górnika obrzucili kamieniami trzy autokary kibiców... Cracovii, chwalącej się sojuszem z Arką Gdynia.

ŁKS Łódź - Cracovia 4:3 (1:2)
Bramki: Świerczewski 23, Radžius 54, Kujawa 88, Djenić 90 - Pawlusiński 11, Nowak 19, 62.
Sędziował: Mirosław Górecki (Katowice).
Widzów: 6000.
ŁKS: Wyparło - Radžius, Hajto żk, Ognjanović, Papeckys (72 Djenić) - Geworgjan, Kascelan żk, Świerczewski, Smoliński (88 Sierant)- Drumlak (63 Kujawa) - Czerkas. Trener: Grzegorz Wesołowski.
Cracovia: Cabaj - Kulig, Karwan, Polczak, Szeliga - Pawlusiński (77 Mierzejewski), Kłus, Baran żk(83 Klich), Sasin żk(90 Tupalski) - Nowak, Ślusarski.Trener: Artur Płatek.

Górnik Zabrze - Arka Gdynia 2:2 (1:2)
Bramki: Gorawski 28, Szczot 80 - Pietroń 13, Żuraw 35.
Sędziował: Włodzimierz Bartos (Łódź).
Widzów: 15 000.
Górnik: Nowak - Gancarczyk (75 Kizys), Banaś, Pazdan, Magiera - Gorawski, Strąk, Kołodziej (59 Madejski), Przybylski, Pitry (46 Zahorski) - Szczot. Trener: Henryk Kasperczak.
Arka: Witkowski - Kowalski, Żuraw, Anderson, Telichowski - Nawrocik (78 Kojder), Budziński (62 Ljubenow), Ława, ŁabędzkiI Pietroń żk - Trytko (73 Wachowicz). Trener: Czesław Michniewicz.

Sobota Piast Gliwice - GKS Bełchatów, 14.45 (transmisja Orange Sport) Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów, 17 (Orange Sport) Wisła Kraków - Polonia Warszawa, 18.15 (Canal+ Sport); Śląsk Wrocław - Polonia Bytom, 19.15 (Orange Sport)

Niedziela Lech Poznań - Jagiellonia Białystok, 17 (Canal+ Sport) Legia Warszawa - Odra Wodzisław Śl., 17 (Orange Sport)