Menu Region

Indyjskie MSW: Pakistanowi grozi rozkład

Indyjskie MSW: Pakistanowi grozi rozkład

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Indyjski minister spraw wewnętrznych powiedział, że wydarzenia w Pakistanie coraz bardziej zbliżają ten kraj do grupy państw ulegających rozkładowi. W dzisiejszym zamachu bombowym na przedmieściach Peszawaru w zachodnim Pakistanie zginęło osiem osób.
Odnosząc się do ostatnich wydarzeń w tym kraju dwaj indyjscy politycy - minister spraw wewnętrznych oraz szef dyplomacji oświadczyli, że coraz realniejsza jest groźba wymknięcia się Pakistanu spod jakiejkolwiek kontroli.

Zdaniem szefa resortu spraw wewnętrznych Palaniappana Chidambarama, nie wiadomo w tej chwili, kto kontroluje wydarzenia w Pakistanie. Zdaniem New Delhi nie sprawuje tej kontroli ani prezydent, ani premier i nie wiadomo też, jaki wpływ na bieg wydarzeń ma armia. Zdaniem indyjskich polityków poważnym zagrożeniem, nie tylko dla najbliższych sąsiadów, jest fakt, że znaczne obszary Pakistanu znajdują się pod wyłączną kontrolą talibów.

Indie od dawna oskarżają władze w Islamabadzie, że nie potrafią lub nie chcą zlikwidować siatek terrorystycznych działających w Pakistanie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

pakistan

0 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

ren (gość)  •

Święte słowa hindusów , Pakistan to wielokrotnie mniejszy kraj od Indii , ale objęty niesamowitym chaosem, niskim poziomem cywilizacji , również problemem jest agresywna religia

Indie to pokojowa religia, angielski porządek i demokracja.

odpowiedzi (0)

skomentuj