Menu Region

Jurek: Wypowiedzi PO o eutanazji są nieodpowiedzialne

Jurek: Wypowiedzi PO o eutanazji są nieodpowiedzialne

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

3Komentarze Prześlij Drukuj
Przewodniczący Prawicy Rzeczpospolitej Marek Jurek uważa, że wypowiedzi polityków PO, którzy dopuszczają wprowadzenie eutanazji, są nieodpowiedzialne. Zdaniem Marka Jurka hasło to zostało rzucone, by odwrócić uwagę od kryzysu gospodarczego oraz cięć, które objęły także resort zdrowia.
Marek Jurek ocenia, że idea eutanazji jest sprzeczna z podstawową zasadą naszego społeczeństwa, jaką jest troska o życie. Zdaniem przewodniczącego Prawicy Rzeczpospolitej, bez szacunku dla istnienia człowieka nie byłby możliwy rozwój medycyny.

Były marszałek Sejmu przypomniał, że należy odróżniać uporczywą terapię, czyli podtrzymywanie życia przez aparaturę mechaniczną od konieczności karmienia chorego w śpiączce. Marek Jurek zaznaczył, że etyka dopuszcza zarzucenie uporczywej terapii, ale sprzeciwia się zabijaniu chorych na przykład przez zagłodzenie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Niech praktykują na sobie

+16 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jermar2 (gość)  •

To wszystko prawda, co mówi Jurek, rzeczowo i w oparciu o nasze prawo w tym zakresie. Powinien jednak zasugerować, by PO przetestowało eutanazję na swych członkach i i ich rodzinach. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby na pierwszy ogień poszedł Palikot.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Łajdak

+17 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Jacek zarazek (gość)  •

Nie ma gorszego łajdaka od łajdaka świętoszkowatego. A takim jest pan Jurek

odpowiedzi (0)

skomentuj

eutanazja

+15 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wiva (gość)  •

a wypowiedz Jurka jak zwykle sa skrajne klerykalne i one odwracaja uwage od rzeczywistej postępowej częsci spoleczenstwa a nie tylko tych bereciarzy

odpowiedzi (0)

skomentuj