Menu Region

Niemcy krytykują Bartoszewskiego za wypowiedź o Steinbach

Niemcy krytykują Bartoszewskiego za wypowiedź o Steinbach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Przedstawiciele niemieckiego rządu i parlamentu skrytykowali Władysława Bartoszewskiego za jego wypowiedzi na temat Eriki Steinbach. Przewodniczący Bundestagu Norbert Lammert skierował w tej sprawie list na ręce pełnomocnika premiera ds. dialogu międzynarodowego. List opublikował dziennik Süddeutsche Zeitung.
Lammert prosi w nim Bartoszewskiego o zachowanie umiarkowania. Jak pisze, w debacie między Polską a Niemcami także przy nieporozumieniach należy odpowiednio dobierać słowa i ton.

Przewodniczący Bundestagu przyznał, że Władysław Bartoszewski ma prawo odmawiać Steinbach miejsca w radzie fundacji poświęconej powojennym wysiedleniom. Ale, zdaniem Lamberta, nie powinien posuwać się do tego, by myślących inaczej określać jako głupców.

Także rzecznik niemieckiego rządu Ulrich Wilhelm skrytykował byłego ministra spraw zagranicznych. - Przy całym szacunku dla profesora Bartoszewskiego, jego wypowiedzi są niestosowne i nie służą stosunkom polsko-niemieckim - powiedział Wilhelm.

Władysław Bartoszewski w jednym z wywiadów Erikę Steinbach nazwał anty-Polką. W innym stwierdził, że Niemcy nie powinni, jak się wyraził, "rżnąć głupa".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się