Menu Region

Dzisiaj odbędzie się zjazd Przymierza Prawicy

Dzisiaj odbędzie się zjazd Przymierza Prawicy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Warszawie odbędzie się dziś zjazd partii Przymierze Prawicy. Ugrupowanie, którego liderem jest były marszałek Sejmu Marek Jurek powstało w wyniku rozłamu w Prawie i Sprawiedliwości w 2007 roku.
Do rozłamu doszło po nieudanej próbie zmiany konstytucji, która miała gwarantować ochronę życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Razem z Markiem Jurkiem decyzję o budowaniu Prawicy Rzeczypospolitej podjęli wówczas posłowie Marian Piłka, Małgorzata Bartyzel, Artur Zawisza, Lucyna Wiśniewska i Dariusz Kłeczek.

Podczas zjazdu, który odbędzie się w budynku Naczelnej Organizacji Technicznej zaplanowano między innymi debatę na temat udziału partii w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kilka dni temu Marek Jurek ogłosił, że jego partia wystartuje w wyborach samodzielnie, a on sam będzie liderem listy w okręgu warszawskim. Dokładne listy kandydatów partii mają zostać ogłoszone w ciągu miesiąca.

Politycy Przymierza Prawicy zaprosili do odwiedzenia delegatów między innymi byłego marszałka Sejmu Wiesława Chrzanowskiego, prezesa PSL Piast Zdzisława Podkańskiego oraz Kazimierza Ujazdowskiego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się