Menu Region

Opozycja parlamentarna w Gruzji: Odwołanie Saakaszwilego...

Opozycja parlamentarna w Gruzji: Odwołanie Saakaszwilego rozpęta chaos

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Lider gruzińskiej opozycji parlamentarnej Georgij Targamadze uważa, że żądanie natychmiastowego ustąpienia prezydenta Micheila Saakaszwilego doprowadzi do chaosu w Gruzji. opozycja pozaparlamentarna od kilku dni domaga się, aby Saakaszwili ustąpił ze stanowiska. W Gruzji zbierane są podpisy pod wnioskiem w tej sprawie.
Opozycjoniści, którzy zainicjowali zbieranie podpisów pod wnioskiem o ustąpienie prezydenta, zapowiedzieli na kwiecień demonstrację w centrum Tbilisi. Lider opozycji parlamentarnej Georgij Targamadze z partii chrześcijańskich demokratów uważa, że tego typu akcje mogą doprowadzić do rewolucji. Zdaniem polityka, ludzie będą wychodzić na ulice i protestować, a Saakaszwili nie odejdzie, co wywoła frustrację i doprowadzi do rozruchów i może nawet przewrotu.

Według Targamadze, taki scenariusz jest niekorzystny dla Gruzji, która chce uchodzić w świecie za kraj stabilny o rozwijającej się demokracji. Opozycyjny polityk uważa, że wszystkie siły polityczne w kraju powinny skoncentrować się na przezwyciężeniu dwóch kryzysów: rosyjskiego i ekonomicznego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się