Menu Region

Proces ws. Betanek odroczony

Proces ws. Betanek odroczony

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed Sądem Rejonowym w Lublinie miała rozpocząć się sprawa księdza Romana K., byłego franciszkanina, nieformalnego przywódcy zbuntowanych Betanek z Kazimierza.
Duchowny został oskarżony przez prokuraturę w Puławach m.in. o znieważanie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów podczas eksmisji oraz o naruszenie miru domowego, czyli przebywanie na terenie klasztoru wbrew woli właściciela.

Przed rozprawą obrońca Romana K. złożył wniosek o mediacje. Przewodnicząca składu sędziowskiego zgodziła sie na takie rozwiązanie. Rozprawę odroczono do 10 kwietnia. To czas na rozstrzygnięcie sporu pomiędzy oskarżonym a stroną pokrzywdzoną.

Ponad trzy lata temu część zakonnic zbuntowała się przeciw władzy kościelnej, gdy odwołano Jadwigę L. z funkcji ich przełożonej. Zostały wykluczone z zakonu, a władze zakonne wystąpiły do sądu o ich eksmisję z klasztoru. Betanki zostały eksmitowane w październiku 2007 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się