Menu Region

Borys Tarasiuk nie chce być szefem ukraińskiej dyplomacji

Borys Tarasiuk nie chce być szefem ukraińskiej dyplomacji

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rada ukraińskiej koalicji rządowej zaproponowała na stanowisko ministra spraw zagranicznych Borysa Tarasiuka. Sam zainteresowany nie chce jednak być szefem dyplomacji.
Choć na Ukrainie kandydaturę ministra spraw zagranicznych proponuje prezydent, musi być ona przyjęta przez parlament. Rada koalicji Bloku Julii Tymoszenko, Naszej Ukrainy, Ludowej Samoobrony i Bloku Łytwyna postanowiła rekomendować na to stanowisko Borysa Tarasiuka. Sojusz zapewnił w ten sposób, że ma wystarczającą liczbę głosów, aby przyjąć tę kandydaturę.

Sam Borys Tarasiuk, który wcześniej dwukrotnie był szefem MSZ, powiedział, że nie chce teraz obejmować tego stanowiska. Polityk, który jest zdecydowanym zwolennikiem członkostwa Ukrainy w NATO i Unii Europejskiej, zaznaczył, że ma inne niż Wiktor Juszczenko poglądy na politykę zagraniczną. Twierdzi też, że niemożliwa jest współpraca z szefem sekretariatu prezydenta Wiktorem Bałohą, który stara się wykorzystywać MSZ do wewnętrznej walki politycznej.

Poprzedni minister spraw zagranicznych Wołodymyr Ohryzko został odwołany przez parlament we wtorek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się