Menu Region

Cimoszewicz kandydatem na sekretarza generalnego Rady Europy

Cimoszewicz kandydatem na sekretarza generalnego Rady Europy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Donald Tusk potwierdził, że rząd wysunął kandydaturę Włodzimierza Cimoszewicza na sekretarza generalnego Rady Europy. Premier zaznaczył, że decyzja ta wynikała z analiz przeprowadzonych przez jego współpracowników, które wykazały, że Cimoszewicz ma największe szanse z polskich kandydatów by zostać szefem Rady.
Szef rządu podkreślał, że będzie wspierał każdego kompetentnego Polaka nawet jeśli jest jego polityczny oponentem. Dodał, że naszego kraju nie stać na marnowanie zasobu kadrowego. Premier przyznał, że sytuacja ta odnosi się również do byłej szefowej dyplomacji Anny Fotygi, która ma zostać ambasadorem przy ONZ.

Termin zgłaszania kandydatów przez rządy państw członkowskich mija dzisiaj. W czerwcu Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wybierze sekretarza w tajnym głosowaniu. Jego kadencja rozpocznie się 1 września 2009 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Mądry wybór

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Sławol64 (gość)  •

Cimoszewicz nie jest pierwszym polskim politykiem,który będzie ubiegał się o stanowisko sekretarz Generalnego Rady Europy.Jeżeli uda się zdobyć poparcie dla tej kandydatury,na tyle silne aby został wybrany w demokratycznym głosowaniu,to będzie wielki sukces polskiej demokracji.Po raz pierwszy zerwano z sitwą,postawiono na polityka z innej diametralnie opcji.A znajomości zagadnień europejskich,komu jak komu ale Cimoszewiczowi odmówić nie można.

odpowiedzi (0)

skomentuj