Menu Region

Polityk NPD zakwestionował polsko-niemiecką granicę

Polityk NPD zakwestionował polsko-niemiecką granicę

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polityk skrajnie prawicowej niemieckiej partii NPD zakwestionował polsko-niemiecką granicę. Do skandalu doszło na forum parlamentu krajowego Meklemburgii - Pomorza Przedniego.
Podczas debaty w parlamencie deputowany NPD Tino Mueller powiedział, że dzisiejsze granice Polski obejmują dużą część, jak to określił, "naszej niemieckiej ojczyzny". Dodał, że sposób, w jaki wytyczono granice po drugiej wojnie światowej, łamał prawo międzynarodowe.

- Uznawanie terenów będących ojczyzną 15 milionów Niemców za terytorium oderwane od Niemiec to historyczne kłamstwo - mówił Mueller, zanim prowadząca obrady deputowana CDU odebrała mu głos. Wcześniej kilkakrotnie próbowała przywołać do porządku skrajnie prawicowego polityka.

To nie pierwszy tego typu wybryk Müllera. W grudniu 2006 roku na forum meklemburskiego parlamentu powiedział, że dwie trzecie Pomorza jest obecnie pod administracją Polski. NPD ma sześciu deputowanych w liczącym 71 miejsc parlamencie Meklemburgii - Pomorza Przedniego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się