Menu Region

Hillary Clinton: USA nigdy nie uznają niepodległości...

Hillary Clinton: USA nigdy nie uznają niepodległości Abchazji i Osetii

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Według gruzińskich mediów, amerykańska sekretarz stanu zaapelowała do państw NATO o wsparcie starań Gruzji i Ukrainy o zbliżenie z Sojuszem. Hillary Clinton zapowiedziała również, że Waszyngton nigdy nie zgodzi się na uznanie niepodległości zbuntowanych gruzińskich republik: Abchazji i Osetii Południowej.
Według gruzińskich mediów, Stany Zjednoczone chcą wejść na nową drogę stosunków z Rosją, ale nie za cenę pozostawienia bez wsparcia partnerów z Gruzji i Ukrainy. Przez ostatnie tygodnie władze Gruzji przygotowały szczegółowy plan współpracy z NATO. Według ministra spraw zagranicznych Grigoła Waszadze chodzi o działania, które pozwolą Gruzji spełnić standardy Paktu.

Gruzińskie media wcześniej informowały o rekonstrukcji armii. Tbilisi, według tych informacji odbudowuje czarnomorską flotę i wzmacnia obronę powietrzną kraju. Gruzini zabiegają również o to, aby kraje NATO nie dopuściły do zwiększania liczebności rosyjskich kontyngentów, stacjonujących w Abchazji i Osetii Południowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się