Menu Region

Monika Libicka: Więcej stresu na Wiejskiej

Monika Libicka: Więcej stresu na Wiejskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

dziennikarka działu opinie

Prześlij Drukuj
Rzeczywistość to najczęstsza przyczyna stresu u ludzi, którzy mają z nią kontakt - zauważyła kiedyś pisarka Jane Wagner.
Dziennikarze programu "Teraz my", zapraszając do studia matkę gotową dokonać eutanazji na swoim beznadziejnie chorym dziecku, przybliżyli naszych ustawodawców do rzeczywistości. Marek Jurek skrytykował dziennikarzy za "rozgrywanie sprawy eutanazji w mediach", bo uważa, że jak się o problemie nie mówi, to ten sam się rozwiąże.

Ponieważ potencjalnie taki problem może dotyczyć każdego z nas, PO nie powinna głosem swojego przewodniczącego Zbigniewa Chlebowskiego popełniać tego samego błędu co Jurek i zamykać dyskusji na ten temat. Łatwo jest bowiem rozstrzygać takie dylematy w oderwaniu od tego, z czym niektórzy ludzie muszą radzić sobie w hospicjach, szpitalach, a czasem we własnych domach.


Politycy chętnie szermują argumentami o tym, że życie jest wartością fundamentalną, człowiek nie powinien ingerować w sprawy boskie, a legalizacja eutanazji ułatwi agentom ubezpieczeniowym lub wygodnym krewnym wykonywanie wyroków na chorych.

Te argumenty jednak bledną wobec słów matki, która opowiada o 20 latach opieki nad dzieckiem niezdolnym do samodzielnego życia.

Czy to przypadek ekstremalny, nieuzasadniający legalizacji eutanazji - jak twierdzi poseł Jarosław Gowin - czy też przykład sytuacji, w której bezlitosne prawo w zupełności nie przystaje do życia i wymaga zmian - jak twierdzi poseł Palikot i Kazimierz Kutz?

Na te pytania nasi ustawodawcy muszą szukać odpowiedzi, zanim poddadzą pod głosowanie kolejny pakiet przepisów. Nie znajdą jej, jeśli będą dla politycznego efektu odmawiać sobie prawa do debaty.

Nie można odwracać się od tego tematu - nawet jeśli grozi to kontaktem z rzeczywistością i związanym z tym głębokim stresem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się