Menu Region

2 mln euro pomocy od Polski dla Gruzji w tym roku

2 mln euro pomocy od Polski dla Gruzji w tym roku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Polska przeznaczyła w 2009 roku prawie 2 miliony euro na pomoc dla Gruzji - powiedział Polskiemu Radiu Lech Kończak z ambasady Rzeczpospolitej w Tbilisi. Większość pieniędzy zostanie wydana na przedsięwzięcia związane z rozwojem demokracji lokalnej i podniesieniem aktywności zawodowej Gruzinów.
Lech Kończak poinformował, że w 2009 roku pomoc finansowa z Polski będzie koncentrować się na programach związanych z: rozwojem regionalnym, poprawą warunków życia uchodźców i poprawą poziomu opieki socjalnej. Pieniądze wydawane będą pod kontrolą polskich urzędników, którzy już rozpoczęli procedurę kwalifikacji konkretnych projektów zgłaszanych przez gruzińskie instytucje.

W ubiegłym roku Polska wydała około 3 milionów euro na pomoc dla Gruzji. Większość pieniędzy przeznaczono na pomoc humanitarną i przedsięwzięcia, mające wspierać rozwój gruzińskiej gospodarki.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się