Menu Region

Tusk jest zadowolony z decyzji Steinbach

Tusk jest zadowolony z decyzji Steinbach

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Premier Donald Tusk z zadowoleniem przyjął informację, że Erika Steinbach nie zasiądzie w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Fundacja będzie odpowiadać za stworzenie w Berlinie centrum upamiętniającego wysiedlenia.
Donald Tusk podkreślił, że sukces polskiego stanowiska to w dużej mierze zasługa Władysława Bartoszewskiego. Według szefa rządu, to właśnie pozbawiona medialnych ataków praca sekretarza stanu przyczyniła się do faktu, że Steinbach nie zasiądzie w radzie berlińskiej fundacji.

Szef rządu pochwalił także gotowość strony niemieckiej do współpracy w obliczu tej spornej kwestii.
Donald Tusk podkreślił, że podjął właściwą decyzję powierzając Władysławowi Bartoszewskiemu stanowisko pełnomocnika do spraw międzynarodowych.

Zastrzegł jednak, że nie przeceniałby znaczenia sprawy Eriki Steinbach. Dodał, że w relacjach polsko - niemieckich jest wiele ważniejszych kwestii.

Władze Związku Wypędzonych poinformowały, że Steinbach nie będzie w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie". Jak wyjaśniły, nie chcą dawać pretekstu do zaniechania wdrożenia ustawy o powołaniu fundacji.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się