Menu Region

Kogo gruzińska opozycja chce na prezydenta?

Kogo gruzińska opozycja chce na prezydenta?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

4Komentarze Prześlij Drukuj
Lider gruzińskiej opozycyjnej Partii Pracy Szałwa Natełaszwili będzie kandydował na prezydenta Gruzji. Oprócz niego gruzińskie media wymieniają również szefową ruchu demokratycznego Jedna Gruzja Nino Burdżanadze i lidera porozumienia Za Gruzję Iraklie Ałasanie.
Cała gruzińska opozycja domaga się ustąpienia prezydenta Michaiła Saakaszwilego i rozpisania przedterminowych wyborów prezydenckich.

Większość ugrupowań opozycji pozaparlamentarnej wskazuje jako swojego kandydata lidera Partii Pracy. Szałwa Natełaszwili krytykuje obecnego prezydenta za nadmierne uleganie wpływom Stanów Zjednoczonych, skłócenie z Rosją oraz utratę kontroli nad zbuntowanymi republikami Abchazją i Osetią Południową.

Zdaniem Natełaszwilego, Gruzja nie potrzebuje prezydenta wskazanego przez Waszyngton, a takim figurantem Stanów Zjednoczonych jest, jego zdaniem, były ambasador Gruzji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Irakli Ałasania.

Lider gruzińskiej Partii Pracy skrytykował również byłą szefową parlamentu Nino Burdżanadze. Nazwał ją "rezerwowym wariantem Waszyngtonu". Wśród gruzińskiej opozycji jest jednomyślność co do konieczności odsunięcia od władzy Michaiła Saakaszwilego. Opozycjoniści podzielili się jednak na zwolenników natychmiastowego odsunięcia obecnego prezydenta i tych, którzy chcą dać Saakaszwilemu czas do końca roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

saakaszwili powinien zostac

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kokosz (gość)  •

całym sercem naród gruziński popiera saakaszwilego , to jedyna nadzieja Gruzji nie jest ważne czy przegrał w oseetii czy nie , to on zbudował odbudował Gruzję i wara od niego

odpowiedzi (0)

skomentuj

Natelaszwili?

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mateusz Bajek (gość)  •

Natelaszwili, to idiota, którego nie popiera prawie nikt, Panie Redaktorze, litości!!! Najpierw myśleć, później pisać!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Populista liderem gruzińskiej opozycji?

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gruzin (gość)  •

Ciekawe skąd autor artykułu wynalazł informację, że "Większość ugrupowań opozycji pozaparlamentarnej wskazuje jako swojego kandydata lidera Partii Pracy", którym jest Szalwa Natelaszwili (wg redakcji tej gazety to niejaki Szałwa Natełaszwili:-) Tak się składa, że Natelaszwili jest populistą o skrajnych poglądach robiącym sporo hałasu wokół siebie i swego ugrupowania. Jednak w rzeczywistości to "gruziński Lepper", który w Gruzji traktowany jest w kategoriach folkloru a nie poważnego kandydata.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie ośmieszajcie gruzińskich nazwisk!

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Gruzin (gość)  •

Szanowna Redakcji! W języku gruzińskim nie istnieje litera "ł", więc nie deformujcie brzmienia nazwisk! Więcej o elementarnych zasadach pisowni dowiecie się na stronie: http://www.kaukaz.pl/gruzja/jezyk_gruzinski/jezyk_gruzinski.php

odpowiedzi (0)

skomentuj