Menu Region

Anna Gwozdowska: Polski Kościół

Anna Gwozdowska: Polski Kościół na rozdrożu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

dziennikarka działu opinie

1Komentarz Prześlij Drukuj
Nigdy nie zapomnę widoku prostej trumny z ciałem Jana Pawła II, którą uniesiono na chwilę w drzwiach bazyliki, jakby na pożegnanie.
Dla mnie skończył się wtedy okres romantyczny Kościoła w Polsce. Czas kiedy kazania mówili tacy księża jak Popiełuszko i Jancarz. Czas idealistycznego przekonania, że wszyscy w Kościele są tacy jak Oni.

Sprawy, które zaprzątają dziś głowy naszych purpuratów, o czym piszemy na naszych łamach, tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu. Jak to możliwe, że pasterze, na których tak liczył Jan Paweł II, a teraz Benedykt XVI, robią wszystko, aby niewygodną prawdę o współpracy niektórych księży z bezpieką, 20 lat po upadku komunizmu, zamieść pod dywan?


Ostro walczą między sobą. Próbują kneblować usta najodważniejszym i najbardziej aktywnym kapłanom, a z dawnego opozycjonisty ks. Isakowicza-Zaleskiego robią wroga Kościoła.
Dlaczego w czasach wolności tak niewielu z nich znajduje w sobie odwagę, aby potępić zbrodnie, które popełnili na Polakach zabójcy z UPA.I znów zamiast biskupów i arcybiskupów w obronie rodzin pomordowanych występuje i wspiera je szeregowy kapłan

Nie oczekuję od biskupów heroizmu , ale otwartości, prawdy, poczucia misji i energii w stawianiu czoła nowym czasom.

Czy warto ryzykować przyszłość Kościoła w Polsce, puste świątynie i konfesjonały, dla kolegów, którzy dali się kiedyś złamać bezpiece? Mam tylko nadzieję, że nie doczekam czasów, kiedy z powodu zaniechań biskupów kościoły będziemy zamieniać w kawiarnie, restauracje i dyskoteki, a na msze będą przychodzić nieliczni.

Pasterze mojego Kościoła, obudźcie się.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

+++2009

+2 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krawiec (gość)  •

"GDY SLON SIE POTYKA CIERPIA MROWKI " /afrykanskie/

odpowiedzi (0)

skomentuj