Menu Region

Paweł Zarzeczny: Krótko i na temat

Paweł Zarzeczny: Krótko i na temat

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Zarzeczny

3Komentarze Prześlij Drukuj
Jeżeli ktoś wierzy, bądź co gorsza wmawia to innym, że polska piłka to bajzel i złodziejstwo - pozamieniał się z głupim na rozumy.
Podobnie, jeśli sądzi, że wzorem wszelakich cnót stał się futbol brytyjski, od kiedy Margaret Thatcher kazała pozamykać chuliganów (chuligan to zresztą stary angielski wynalazek, od nazwiska pewnego zabijaki, niejakiego Edwarda Hooligana).

Otóż tak naprawdę, uwierzcie mi póki co na słowo, to był najmniejszy wyspiarski problem. Piszę to pod wpływem informacji, którą gdzieś wyszperałem, o zadłużeniu angielskich klubów. Tak, tak, tych stawianych u nas za wzór, a będących dziś do odkupienia - jak Chelsea od Abramowicza - za symbolicznego funta.

Tanio, bo nabywca bierze na siebie miliardowe koszty i żadnych szans na odzyskanie nakładów. Żadnych, bo choć ostatnio wciąż do półfinałów Ligi Mistrzów wchodzą tylko Anglicy, to wygrać i zarobić może tylko jeden, góra dwa zespoły. A gdzie reszta?

Według sekretarza generalnego angielskiej federacji Davida Triesmana, łączne zadłużenie klubów z Anglii w bankach wynosi już 3,8 miliarda euro! To gigantyczna kwota - niedawno polski rząd pożyczył 4 mld na dokończenie autostrad, a za kanałem la Manche ledwo starczyło to na kilkadziesiąt transferów i to ludzi poziomu Kuszczaka.

Kpina. Triesman żąda, by dłużników wyrzucać z rozgrywek, by już nie grały na kredyt! No więc zacznijmy: Manchester United, Chelsea, Liverpool...

A dopiero potem, Jagiellonia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

3

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Całuśny ja Breżniew

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

taki_tam_kibic (gość)  •

Taaa, to o Panu mowa - widziałem w tv jak po Zjeździe całował Szan.Pan Latę - oj, całuśny, całuśny ....

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bajzel

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Warszawiak (gość)  •

Post powtórzony.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bajzel

+2 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Warszawiak (gość)  •

Panie Pawle!
Pan mówisz bajzel? Jak przed wojną na ulicy Twardej w Warszawie był bajzel to jaki tam był porządek!!!
Nie obrażaj Pan tej firmy porównując ją do polskiej piłki. Grzecznie proszę.

odpowiedzi (0)

skomentuj