Menu Region

Chcemy więcej kobiet w polityce

Chcemy więcej kobiet w polityce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Takie wnioski płyną z najnowszego badania Eurobarometru, przeprowadzonego w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet. Mieszkańcy Unii Europejskiej chcieliby więcej kobiet w polityce, która - w opinii większości - jest zdominowana przez mężczyzn.
W telefonicznym sondażu Eurobarometru wzięło udział 35 tysięcy kobiet oraz 5,5 tysiąca mężczyzn mieszkających w Unii Europejskiej. Odpowiadali na pytania dotyczące postrzegania europejskiej polityki, a w szczególności równości szans obu płci.

Większość respondentów uznała, że polityka to świat zdominowany przez mężczyzn. Najwyraźniej widać to w odpowiedziach Polaków, Czechów i Portugalczyków. Jednocześnie większość pytanych uważa, że kobiety powinny być liczniej reprezentowane w unijnej polityce, choć tylko co dziesiąty respondent opowiada się za tworzeniem parytetów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

46 procent kobiet w Unii Europejskiej uważa, że ich interesy są zbyt słabo reprezentowane. Przeciwnego zdania jest 39 procent respondentek. Najbardziej zadowolone są pod tym względem mieszkanki Luksemburga, Holandii i Danii. Najmniej - kobiety z Łotwy, Bułgarii i Węgier.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się