Menu Region

Gruzja: Opozycja domaga się ustąpienia Saakaszwilego

Gruzja: Opozycja domaga się ustąpienia Saakaszwilego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Dwanaście opozycyjnych ugrupowań rozpoczęło dziś zbieranie podpisów pod wnioskiem o odwołanie prezydenta Gruzji. Na 9 kwietnia zapowiedziano ogólnonarodową akcję pod hasłem "Razem obronimy Gruzję".
Przedstawiciele opozycyjnych ugrupowań rozpoczęli na ulicach Tbilisi kampanię informacyjną, a przy wejściach do stacji metra zbierali podpisy osób, które chcą ustąpienia prezydenta i rozpisania przedterminowych wyborów. W przyszłym tygodniu akcja zbierania podpisów rozpocznie się we wszystkich regionach Gruzji.

Politycy obozu rządzącego od kilku tygodni zapowiadają, że nie dopuszczą do przedterminowych wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Michaił Saakaszwili w wypowiedziach dla gruzińskich mediów twierdzi, że prowadzone akcje wprowadzą chaos i zdestabilizują przeżywającą kryzys gruzińską gospodarkę.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się