Menu Region

Rząd chce wysłać wojska do Afryki i czeka na zgodę...

Rząd chce wysłać wojska do Afryki i czeka na zgodę prezydenta

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rząd skierował wniosek do prezydenta o zgodę na użycie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w misji ONZ w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej. Polscy żołnierze dotychczas służyli w ramach operacji wojskowej Unii Europejskiej. Ich misja w tej roli zakończy się 15 marca. Jako żołnierze ONZ mają pozostać w Afryce do listopada.
Dla Polski wyjście z operacji wojskowej Unii i niewzięcie udziału w misji ONZ oznaczałoby poniesienie wszystkich kosztów wycofania polskich żołnierzy i sprzętu wojskowego.

Polski kontyngent będzie liczył maksymalnie 330 żołnierzy i w jego skład będą również wchodzili pracownicy wojska. Koszty jego użycia wyniosą blisko 60 milionów złotych i zostaną w dużej części zrefundowane przez ONZ.

Podstawowym celem misji ONZ jest zapewnienie stabilizacji i bezpieczeństwa osobom cywilnym, zwłaszcza uchodźcom we wschodnim regionie Czadu i północno-wschodniej części Republiki Środkowoafrykańskiej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się