MF: Realizacja budżetu przebiega bez problemów

  MF: Realizacja budżetu przebiega bez problemów

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Realizacja budżetu państwa w styczniu przebiega podobnie jak w latach poprzednich - informuje Ministerstwo Finansów. Wiceminister resortu Elżbieta Suchocka-Roguska na spotkaniu z senatorami podkreśliła, że niektóre dochody były nawet wyższe niż przewidywano, na przykład wpływy z akcyzy tytoniowej.
  Stopień realizacji wydatków w styczniu wyniósł prawie 8 procent sumy przewidywanej na cały rok. Wiceminister wyjaśniła, że trzeba było uregulować płatności wymagalne z końca ubiegłego roku. Podkreśliła, że w styczniu w budżecie państwa zanotowano nadwyżkę w wysokości prawie 3 miliardów złotych.

  Elżbieta Suchocka-Roguska zaznaczyła, że wyższe wpływy na początku roku wynikają z wyższych grudniowych wypłat i większych przedświątecznych zakupów, co poskutkowało wyższymi wpływami z VAT-u i PIT-ów do budżetu.


  Zdaniem wiceminister, orientacyjne szacunki dotyczące lutego ministerstwo będzie mogło przedstawić około 15 marca, a bardzo wstępne oceny, jutro albo pojutrze.

  Suchocka-Roguska podkreśliła, że sytuacja finansowa i gospodarcza jest na bieżąco analizowana, a poglądy ekonomistów dotyczące przyszłości bardzo zróżnicowane. - Jeśli sytuację będzie można ocenić wiarygodnie, to rząd podejmie decyzję o zmianie ustawy budżetowej. Na razie bardzo trudno przewidzieć, jak sytuacja będzie się kształtowała - powiedziała wiceminister finansów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo