Menu Region

Liczba zaginionych w Kolonii wzrosła do dziewięciu

Liczba zaginionych w Kolonii wzrosła do dziewięciu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do dziewięciu wzrosła liczba osób poszukiwanych w wyniku zawalenia Miejskiego Archiwum Historycznego w Kolonii. Służby ratownicze próbują odnaleźć je w gruzach siedziby archiwum oraz dwóch innych zawalonych przyległych budynkach.
Wcześniej policja i straż pożarna informowały o jednej lekko rannej osobie i dwóch poszukiwanych. Według najnowszych doniesień, w momencie katastrofy ludzie mogli znajdować się również w sali gier w budynku przyległym do archiwum, który również uległ poważnemu uszkodzeniu.

Zaginionych poszukują ratownicy Czerwonego Krzyża ze specjalnie szkolonymi psami. Jak powiedział dyrektor straży pożarnej w Kolonii, pracownikom i użytkownikom archiwum udało się w porę opuścić budynek.

Przyczyny katastrofy nie są wciąż znane. Były dyrektor jednego z działów archiwum powiedział, że już latem ubiegłego roku informował zarząd placówki i władze miasta o niepokojących rysach na ścianach w piwnicach gmachu.

Na razie nie wiadomo, czy zniszczeniu uległy przechowywane w archiwum dokumenty, wśród których są m.in. bezcenne manuskrypty i listy niemieckiego pisarza, laureata Nagrody Nobla Heinricha Bölla. Kolońskie zbiory należą do największych i najcenniejszych w Niemczech.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się