Menu Region

Brown jako pierwszy zagraniczny polityk spotyka się z Obamą

Brown jako pierwszy zagraniczny polityk spotyka się z Obamą

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Brytyjski premier Gordon Brown przybył do Waszyngtonu, gdzie jako pierwszy przywódca europejski spotka się z prezydentem Barackiem Obamą. Podczas rozmowy w Białym Domu Gordon Brown będzie chciał omówić przede wszystkim sposoby walki z obecnym kryzysem ekonomicznym.
Jak zapowiadał Gordon Brown, jego rozmowy z prezydentem Obamą będą dotyczyć wspólnych wysiłków Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii na rzecz odbudowy gospodarki światowej i utworzenia odpowiedzialnego, prawdziwie globalnego systemu bankowego. Będzie to próba uzgodnienia stanowisk przez kwietniowym szczytem przywódców Grupy G20 w Londynie.

Brytyjskie media podkreślają, że to Gordon Brown, a nie prezydent Sarkozy czy kanclerz Merkel jako pierwszy odwiedza w Białym Domu prezydenta Obamę. Dla brytyjskiego premiera była to wyraźnie kwestia ambicjonalna, a od czasu zaprzysiężenia Obamy londyńska prasa próbowała rozstrzygnąć, czy tak zwane "specjalne stosunki" między Waszyngtonem a Londynem przetrwają zmianę prezydenta.

Dzisiejsza audiencja Gordona Browna u Baracka Obamy ma potrwać pół godziny i nie przewidziano po niej wspólnej konferencji prasowej.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się