Menu Region

Potrzeb jest wiele, kasa pusta, a rząd składa obietnice

Potrzeb jest wiele, kasa pusta, a rząd składa obietnice

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Błeszczyńki, doradca rynku nieruchomości

Prześlij Drukuj
Rząd zapewni pomoc osobom bezrobotnym, które straciły możliwość spłaty kredytu hipotecznego: kredyt taki będzie spłacany przez rok z Funduszu Pracy - zapowiedział niedawno w Sejmie premier. Według niego potrzeba na to około 300-400 mln zł.
Wszystkie serwisy obiegła taka wiadomość.

I jak zawsze nie wiemy nic. Choć do takich "dobrych" informacji już jesteśmy przyzwyczajeni. Nie jest to przecież pierwszy pomysł polityczny na uzdrowienie mieszkalnictwa. Może za jakiś czas dowiemy się, komu będzie przyznane prawo do takiego wsparcia, jak będzie to refundowane, jak finansowane. Nie powiem, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem takich rozwiązań, ale brakuje mi tutaj wiary, że rząd wywiąże się z tych zapowiedzi. Potrzeby są ogromne, kasa pusta.

Wiele osób zaufało właśnie politykom roztaczającym tak niedawno świetlane wizje rozwoju gospodarczego kraju. Zainwestowało swoje oszczędności, obciążyło się z pozoru tylko atrakcyjnym kredytem hipotecznym i teraz przeżywa koszmar. Galopujące kursy walut, brak perspektyw stabilności zatrudnienia, wiele osób za chwile straci pracę, jedyne źródło utrzymania rodziny. Zobowiązania rosną, koszty utrzymania gospodarstwa domowego też, kredyt mieszkaniowy coraz droższy w obsłudze.

W obecnej sytuacji gospodarczej i politycznej raczej nie wierzę, by wprowadzono taki projekt, jeśli już to będzie bardzo okrojony i dostępny dla nielicznych. Gospodarka mieszkaniowa jest ciągle niedoceniana. Problemy narastały latami, niezbędne są rozwiązania systemowe, a nie doraźne, medialne pomysły.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się