Menu Region

Zaraz po dzwonku rozbrzmiewa Mozart

Zaraz po dzwonku rozbrzmiewa Mozart

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena Hodak

Prześlij Drukuj
Uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi w ramach wielkopostnych wyrzeczeń nie słuchają muzyki pop, techno ani rocka. Z głośników szkolnego radiowęzła płyną utwory Mozarta, Bacha, Beethovena i Chopina.
Dyrektor Andrzej Kolasiński podkreśla, że młodzieży nie zaszkodzi, jeśli w Wielkim Poście posłucha muzyki poważnej. - Inicjatywa wyszła od młodzieży - zaznacza Kolasiński.

Aleksandra Kamińska z Ib uważa, że odrobina muzyki Mozarta nikomu nie zaszkodzi. - A jak komuś się nie podoba, to szkoła jest przestronna, można pójść w takie miejsce, gdzie muzyki nie słychać - mówi nastolatka. Trzecioklasistka Magdalena Paszek z radiowęzła dodaje, że jak ktoś nie może znieść muzyki poważnej, zakłada słuchawki i słucha, czego chce z własnego odtwarzacza MP3.


Profesor Tomasz Król z Akademii Muzycznej w Łodzi mówi, że inicjatywa łódzkiego liceum to strzał w dziesiątkę. Podpowiada, jakie utwory są najstosowniejsze. - Polecałbym "Requiem" Mozarta i oratoryjne wielkopostne utwory Bacha.

Księdzu profesorowi Wiesławowi Przyczynie, kierownikowi katedry komunikacji religijnej w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, podoba się, że to młodzież, podejrzewana o brak szacunku do religii, chce uszanować Wielki Post.

- Serce rośnie - cieszy się ksiądz profesor. - Może obudzą się w tej młodzieży prawdziwe muzyczne talenty.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się