Menu Region

Władysław Stasiak: Jest jeszcze szansa na silne partnerstwo...

Władysław Stasiak: Jest jeszcze szansa na silne partnerstwo Polski z USA

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Władysław Stasiak uważa, że jest jeszcze szansa na silne partnerstwo Polski ze Stanami Zjednoczonymi. W ten sposób zastępca szefa Kancelarii Prezydenta odniósł się w "Salonie Politycznym" Trójki do informacji rosyjskiej prasy, jakoby amerykańskie władze miały zrezygnować z instalacji tarczy antyrakietowej w Polsce.
Zdaniem Władysława Stasiaka niedobrze się stało, że rząd Polski nie pośpieszył się z pracami przy umowie dotyczącej tarczy antyrakietowej. Wiceszef prezydenckiej kancelarii podkreślił jednak, że należy walczyć nadal o tarczę. Powiedział, że klamka jeszcze nie zapadła, że Polska powinna jasno postawić swoje argumenty i egzekwować podpisaną z USA umowę.

Władysław Stasiak odniósł się także do informacji, iż polscy żołnierze w Afganistanie będą przeprowadzać akcje zaczepne przeciwko talibom. Jego zdaniem to dobrze, bowiem Afganistan jest teraz testem sprawności NATO. Przypomniał, że w przyszłym tygodniu będzie dziesiąta rocznica przystąpienia Polski do Paktu i Polska powinna odegrać poważną rolę w rewitalizacji NATO.

Wiceszef Kancelarii Prezydenta dodał także, iż Polsce należy się funkcja szefa NATO. Kandydatem na to stanowisko jest Radosław Sikorski.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się