Menu Region

Prokuratura: Aborcja online jest legalna

Prokuratura: Aborcja online jest legalna

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Piotr Kanikowski

10Komentarzy Prześlij Drukuj
Zakup na zagranicznych portalach tabletek wywołujących poronienia jest zgodny z polskim prawem - uznała warszawska prokuratura okręgowa.
Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie strony prowadzonej przez holenderską organizację feministyczną, która oferuje środki służące do przeprowadzania aborcji.

Zarządzająca serwisem internetowym organizacja feministyczna oferuje kobietom kombinację dwóch leków. Jak można przeczytać na stronie, "aborcja przy użyciu tabletek jest bardzo bezpieczna i przebiega podobnie do poronienia.

Administratorzy witryny zapewniają, że miliony kobiet na świecie zastosowały tę metodę i udowodniły, że aborcję można przeprowadzić samodzielnie w domu przy bardzo małym medycznym nadzorze".

Co na to lekarze? Nie mają wątpliwości, że zażywanie oferowanych przez serwis środków może grozić poważnymi powikłaniami, łącznie z niepłodnością. Sytuacja jest tym bardziej dramatyczna, że wszystko odbywa się poza lekarską kontrolą. Online i w domu.

A pragnący zachować anonimowość ginekolog przyznał, że kilka razy do roku w jego gabinecie pojawiają się pacjentki z objawami dziwnych miesiączek, ze skrzepami. - To mogą być klientki takiej strony - mówi.

Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy warszawskiej prokuratury, przyznaje, że oferowanie produktu leczniczego, który nie jest dopuszczony do obrotu na terytorium Polski, a służy do przerwania ciąży, jest niezgodne z prawem. Ale strona internetowa jest zarejestrowana na terytorium Kanady i Holandii.

- Z ustaleń poczynionych w sprawie wynika, że produkt oferowany przez organizację jest dopuszczony do stosowania na terenie krajów, gdzie działa ta organizacja. Nadto sprowadzanie lekarstwa na własny użytek na obszarze Unii Europejskiej jest dozwolone - wyjaśnia prokurator Martyniuk. Przestępstwa zatem nie stwierdzono.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

10

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Nieprawda

+17 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Klara (gość)  •

Autor artykułu się myli i chyba nigdy nie wchodził na rzeczoną stronę. Nigdzie na niej nie jest napisane, że proponowana przez WoW aborcja farmakologiczna jest bezpieczna. Informuje o możliwych powikłaniach i zaleca obecność bliskiej osoby, a także przeprowadzenie aborcji w pobliżu jakiegoś ośrodka opieki medycznej.
No ale tak to się dzieje, jak żyjemy w takim kraju.. Bezpieczniejsza aborcja tylko za 1500zł minimum w klinice w Niemczech albo na Słowacji. To nie na każdą kieszeń... Nie masz forsy by pojechać do Prezlau, no cóż, możesz się wykrwawić. Rząd pozdrawia!

odpowiedzi (0)

skomentuj

hurrrra

+10 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kamilla (gość)  •

i dobrze!

odpowiedzi (0)

skomentuj

KKKK

+17 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

KKKK (gość)  •

WRESZCIE KOBIETA BĘDZIE MOGŁA DECYDOWAĆ SAMA O SWOIM CIELE A NIE KSIĄDZ!!!!!!! BRAWO!

odpowiedzi (0)

skomentuj

brawo

+39 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Maria (gość)  •

wreszcie czuję się choć trochę jakbym żyła w normalnym kraju w 21 wieku...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Barbarzyństwo

+24 / -56

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

tt (gość)  •

Za kilka wieków nasi potomkowie będą się dziwić - jak to możliwe, że w erze rozwiniętej nauki ludzie dopuszczali się takiego barbarzyństwa, jak zabijanie dzieci przed urodzeniem.

skomentuj

barbarzyństwo? Owszem.

+1 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Paulina (gość)  •

tt: "Za kilka wieków nasi potomkowie będą się dziwić - jak to możliwe, że w erze rozwiniętej nauki ludzie dopuszczali się takiego barbarzyństwa, jak..." ... NIEOFEROWANIE KOBIETOM WŁAŚCIWEJ OPIEKI MEDYCZNEJ, stygmatyzacja i obciążanie psychiczne, pozbawianie prawa do decydowania o własnym ciele, narażanie ich na wielkie koszty i utratę zdrowia/życia i rodzenie dzieci gwałcicielom. A to wszystko w imię czegoś, co ludzie nazywali religią - ktoś wymyślił to setki lat wcześniej i powiedział, że nie można tego kwestionować, bo inaczej ukarze ich za to jego wymyślony przyjaciel. A ludzie w to uwierzyli. Na kilkaset lat.
Oj, będą pękać ze śmiechu ci nasi potomkowie za kilka wieków :).

odpowiedzi (0)

skomentuj

barbarzyńcy nie wiedzieli co to aborcja

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

nn (gość)  •

no tak ktoś tu jest prorokiem...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Słuszna decyzja

+42 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Poznanianka (gość)  •

Uscisk dłoni dla warszawskich prokuratorów.To jest wielki postęp w traktowaniu kobiet nie mających zamiaru zachodzic w ciążę,choc żyjemy w cywylizowanym,rzekomo,kraju.Wielkim wstydem dla ;parlamentarzystów polskich jest fakt,iż nie potrafili oni doprowadzic do złagodzenia ustawy aborcyjnej,napisanej pod dyktando Kościoła.Prokuratura Okręgowa w Warszawie pierwsza udowodniła,istnieje jeszcze władza państwowa.Zgadzam sę z opinami o zagrożewniu dla postanowienia prkuratury i potrzebę chronienia tych odważnych ludzi.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Udany cios w ciemniaków

+48 / -17

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Radny (gość)  •

Niech żyje nam prokurtorski stan ! Warszawscy prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej dokonali rzeczy niebywałej - przeciwstawili się Kościołowi,który pragnie nas podporządkowac prawnie.Nie dało sejmie trzeba użyc różnych sposobów dla ulżenia kobietom w sprawach aborcji.Narzucone prawo przez Kościół nie jest prawem.Siła ciemnoty wciąż jednak góruje.Njamniejszy wyłom może przynieśc sukces.Sprawa ta wymaga zszerokiej animacji przez media.Kobiety,otwiera się światełko nadziei! Nie pozwólmy go zgasic! Czy podejmą jednak ten temat tchórzliwi dziennkikarze?

odpowiedzi (0)

skomentuj

Liberalna Unia

+29 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Frant (gość)  •

Czy lepiej zezwolić na legalną aborcję w Polsce pod nadzorem medycznym, czy pozostawić zdesperowane kobiety na łaskę Internetu?
A może wybrać do parlamentu europejskiego konserwatywnych posłów LPR-u, czy Prawicy Rzeczpospolitej (Marka Jurka), którzy zmienią Unię nie do poznania i wybiją z głowy kobietom takie i inne pomysły?
A może lepiej od razu wystapić ze zbyt liberalnej Unii, która pozwala decydować kobiecie o własnym ciele?

odpowiedzi (0)

skomentuj