Menu Region

Debata Kopacz - Szydło: "Rozmowa o Polsce" za nami. Kto...

Debata Kopacz - Szydło: "Rozmowa o Polsce" za nami. Kto wygrał debatę? [SONDA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Magdalena Nałęcz, Tomasz Plaskota, mm/AIP

137Komentarzy Prześlij Drukuj
DEBATA KOPACZ SZYDŁO | W poniedziałek wieczorem doszło do przedwyborczego starcia liderek PO i PiS. Nasza relacja z debaty Kopacz - Szydło. Kto wygrał debatę?

Debata Kopacz - Szydło | Kto wygrał debatę?Źródło: AIP/x-news


ZOBACZ TEŻ: DEBATA LIDERÓW. KTO WYGRAŁ? [SONDA] [ZDJĘCIA] [VIDEO]


OŚWIADCZENIA
Dwuminutowe wystąpienia zakończyły wtorkową debatę w TVP. - Polacy nie nakarmią się statystykami - mówiła Szydło. - Nie muszę za nikim się chować - to słowa Ewy Kopacz.

- Po ośmiu latach afer i nieudolnych rządów pani Kopacz nie jest w stanie nic powiedzieć poza kolejnymi obietnicami, ale Polacy nie nakarmią dziećmi statystykami – przekonywała Beata Szydło. Polacy nie chcą tego już słuchać. Mówiła o projektach ustaw, które zostaną zrealizowane w pierwszych stu dniach rządów PiS, 500 plus dla każdego dziecka, darmowe leki dla emerytów.
Mówiła o programie prezydenta Andrzeja Dudy, który ma program naprawy Polski i będzie wsparciem dla programu realizowanego przez PiS.

– Nie muszę się za nikim chować – mówiła Ewa Kopacz w swoim oświadczeniu. Zwróciła uwagę, że ma za sobą 12 miesięcy pracy jako premier. - Ale dzisiaj chce wam zaproponować coś co będzie dobre dla Polaków i sprawi, że zostaną w Polsce, to prosty podatek. Chce silnej gospodarki - obiecywała Kopacz. Przestrzegała przed destabilizacją finansów publicznych przez PiS, co jej zdaniem ma doprowadzić do utraty emerytur przez seniorów. Kopacz przestrzegała przed groźbą państwa wyznaniowego w Polsce.

DEBATA KOPACZ - SZYDŁO | EKSPERT Z BODY LANGUAGE INSTITUTE ANALIZUJE MOWĘ CIAŁA LIDEREK PO I PISŹródło: TVN24/x-news


POLITYKA I USTRÓJ PAŃSTWA
- Pani powtarza "Jarosław Kaczyński ma zawsze rację" - rozpoczęła swoje pytanie do Beaty Szydło premier Ewa Kopacz. - Czy prezes miał rację, gdy mówił, że Polska to kondominium polsko-niemieckie, gdy wymieniał haniebne słowa o emigrantach roznoszących choroby oraz że w Danii pedofilia jest legalna - pytała Kopacz.

Szydło zaczęła bagatelizować sprawę i uznała, że to są "sprawy dotyczące partii" i one nie interesują obywateli. Dodała, że odbywa tysiące spotkań z ludźmi w Polsce i teraz chce rozmawiać o Polakach. Kazała Kopacz przypomnieć, że PO nie wywiązało się z budowy gazoportu, bo ma opóźnienia. - Wie pani, dlaczego zapytałam o Kaczyńskiego? - rozpoczęła ripostę Kopacz. Stwierdziła, że musiała tłumaczyć się ze słów prezesa PiS w Unii Europejskiej. - Gdy pani zostanie premier, będzie się pani tłumaczyć ze słów zwierzchnika - stwierdziła. Zapytała, czy PiS chce odwrócić się plecami do Unii Europejskiej, przez co stworzy "pośmiewisko z Polski".

- Ja bardziej przejmuję się tym, co mówią do mnie obywatele, o czym ze mną rozmawiają, że nie starczy im na wykupienie leków w aptece, że nie mają pracy, bo tutaj pracy nie ma wyliczała Szydło.


Źródło: TVN24/x-news


Szydło rozpoczęła pytanie od stwierdzenia, że ostatnich kilku dniach pojawiły się doniesienia dotyczące tego, że będzie możliwe wprowadzenie podatku, który sfinansuje emigrantów przebywających w Europie. - Czy jeśli taka propozycja się pojawi, to pani się na to zgodzi - zapytała Szydło.

- Ja wiem pani prezes, że to nie pani wina, źle panią przygotowano - stwierdziła Kopacz. Powiedziała, że na każdego uchodźcę dostaniemy 6 lub 10 tys. euro. - Nie będzie potrzeby, aby jakiekolwiek pieniądze asygnować z naszego budżetu - stwierdziła. Podkreśliła, że zasililiśmy fundusz żywności, by uchodźcy mieszkający w strasznych warunkach dostali odpowiednie jedzenie i picie oraz środki czystości. Zrobiono to z naszego budżetu bo oni "na to zasługują".

Szydło powiedziała, że "te liczby uchodźców były różne, problem polega na tym, że pani nie odpowiedziała na pytanie konkretnie, czy pani się na to zgodzi". Szydło powiedziała, że ona nigdy się na to nie zgodzi.

Kopacz podkreśliła, że pamięta, że to "ktoś" zrobił ukłon w stronę Merkel, a ona myśli tylko o "dobru Polski". - Ludzie mówią i piszą, a nie we wszystko trzeba wierzyć - stwierdziła Kopacz w odpowiedzi na cytowanie przez Szydło doniesień. Słyszałam, że będziecie wprowadzać podatek od nieujawnionych dochodów dla przedsiębiorców - mówiła.

- Co przez 26 lat w Polsce zbudowano dobrze? - zapytał Kraśko.

- Przede wszystkim zbudowaliśmy demokrację. Weszliśmy do UE, zbudowaliśmy solidarność społeczną, która istnieje wśród Polaków. Zbudowaliśmy przez osiem lat piękną infrastrukturę, m. in. piękny Stadion Narodowy, który tak krytykowali moi oponenci, którzy teraz tak lubią się tam promować – mówiła Ewa Kopacz. Ostrzegała, że PiS chce zabrać Polakom wolność osobistą.

ERROR 404, CZYLI DEBATA KOPACZ - SZYDŁO NA MEMACH


- Jeden z tygodników, który zarzucał senatorowi Biereckiemu rzeczy niegodne musiał go później przepraszać – ostrzegała Szydło Kopacz. Szydło mówiła o Polsce do której nie dociera Pendolino, Polsce, w której za rządów PO zlikwidowano lokalne połączenia i miejsca pracy.

Justyna Pochanke zapytała, jeżeli wygra PiS jakich błędów ze swojej kadencji nie powtórzy. - Nasze rządy to był bardzo dobry czas dla polskiej gospodarki. Powstało 1300 000 miejsc pracy, obniżaliśmy podatki – odpowiadała Szydło. Mówiła, że za rządów czasów PiS lepiej im się działo. Przywołała słowa człowieka PO< Jana Krzysztofa Bieleckiego, który mówił, że dzięki mądrej polityce PiS, platformie lepiej udało się przejść przez kryzys. Zapewniała, że projekty, które wprowadzi w życie jej rząd. Kopacz przypomniała obietnicę PiS budowy trzech tysięcy mieszkań. Mówiła, ze w czasie rządów PO wybudowano 1200 kilometrów gazociągów, a w czasie rządów PiS tylko 80 kilometrów.

- Chciałabym zapytać panią o prawa kobiet - zaczęła Kopacz. Zapytała, co z dziećmi, które są nieślubnymi, i przypomniała, że Szydło trzykrotnie na sali sejmowej głosowała przeciwko prawom kobiet.

Szydło przyznała, że trzeba kochać "każde dziecko", a każdy obywatel ma prawo do "godnego życia". Stwierdziła, że Kopacz mówi "pięknie o swoich rządach" i zapytała, czemu w takim razie Polacy chcą z tego kraju wyjeżdżać.

- Polki i Polacy, słyszeliście wypowiedź kobiety, która za chwilę może być premierem - zaczęła Kopacz i dodała, że Szydło "jest zwolenniczką wprowadzenia republiki wyznaniowej".

Szydło podkreśliła, że prawa wszystkich obywateli musza być szanowane i respektowane. - Pani tak duża z troską pochyla się nad prawami obywateli - zaczęła swoje pytanie Szydło. Zapytała, co o z obywatelskimi podpisami 6 mln obywateli, m.in. rodziców dzieci sześcioletnich, które głosami PO trafiły do kosza. Powiedziała, że PiS będzie wnioskował o to, żeby obowiązkowo debatować i czytać projekty.

- One nie podlegają dyskontynuacji - zaczęła swoją odpowiedź Kopacz. - Czemu pani odmawia prawa naszym polskim zdolnym dzieciom tego, żeby były bardziej konkurencyjne? - zapytała Kopacz. Podkreśliła, że polskie dzieci są równie mądre jak w Europie. Przypomniała, że cofanie reformy wprowadzi pusty rok w szkołach.

- Uważam, że polskie dzieci są najwspanialsze - powiedziała Szydło i przypomniała, że sama ma dwóch synów. Stwierdziła, że życzy im bardzo dobrze i chce dać prawo do decydowania o swoich dzieciach ich rodzicom.

Kopacz podkreśliła, że będąc marszałkiem spotykałam się z projektami PiS. Dodała, że z rocznika sześciolatków do szkoły poszło ponad 40 proc., a reszta uzyskała zaświadczenie, że nie może pójść, więc PO nie na siłę wysyła dzieci.

***

POLITYKA ZAGRANICZNA I OBRONNOŚĆ
W drugiej części debaty dotyczącej spraw zagranicznych i obronności pytanie zadała Justyna Pochanke. Stwierdziła, że wojna na Ukrainie czy bombardowania Syrii pokazały, że Rosja chce mieć strefy wpływów i być supermocarstwem, a niektórym taka postawa nie przeszkadza np. Viktorowi Orbanowi. Jak Polska ma sobie ułożyć relacje z Rosją Putina?

- Rzeczywiście. Jeśli chodzi o sprawy zagraniczne w tym trudnym czasie powinna obowiązywać zasada, że wszyscy mówimy jednym głosem - stwierdziła Szydło. Dodała, że premier, prezydent, rząd muszą współpracować i budować silną pozycję w regionie. - Musimy robić wszystko, żeby nasza pozycja na arenie międzynarodowej była na tyle silna, żeby było rozumiane, że nasz e bezpieczeństwo to również bezpieczeństwo Unii Europejskiej - stwierdziła Szydło. Dodała, że potrzebna jest wspólna polityka zagraniczna i prezydent oraz rząd muszą razem prowadzić te rozmowy.


Źródło: TVN24/x-news


- To, co wydarzyło się w ostatnich czasach, jest konsekwencją tego, co działo się od pewnego czasu - odpowiedziała na to samo pytanie Ewa Kopacz. Stwierdziła, że to, co wydarzyło się na Ukrainie, to "zamach na suwerenność tego kraju". Przypomniała, że Rada Europejska mówiła, że nie dajemy przyzwolenia na tego typu zachowania. Dodała, że Polacy pomagali Ukraińcom, Polakom ewakuowanym z Donbasu. - Nasze bezpieczeństwo to nie tylko sojusz, ale i silna armia - podkreśliła. Dodała, że armia musi być dobrze dozbrojona i wyszkolona. Podkreśliła, że Unia Europejska stwarza do tego warunki. Dodała również, że należy być solidarnym w polityce odnośnie do Putina.

Dorota Gawryluk zapytała, w jakich sprawach jest nam po drodze z Unią Europejską, a w jakich - nie? W których możemy jej odmawiać, np. czy w sprawie uchodźców? - Nie ma silnej Polski bez silnej Europy - stwierdziła Kopacz . Powiedziała, że eksport wzrósł o 300 mld zł w ciągu 8 lat. - Jeśli dziś mówimy o naszej pozycji w UE, to jest naprawdę silna dodała. Stwierdziła, że to "my postawiliśmy tamę" jeśli chodzi o uchodźców. - To my powiedzieliśmy twardo, nie będzie obowiązujących kwot, przyjmiemy tyle, na ile nas będzie stać - stwierdziła premier. Dodała, że "stąd nasze twarde negocjacje. To świadczy o naszej silnej pozycji w Unii Europejskiej". Przypomniała, że Donald Tusk jest autorem Unii Energetycznej. -To my dzisiaj możemy budować połączenia gazowe między Polską i Litwą - zakończyła wypowiedź.

Piotr Kraśko pytał jakie są wielkie światowe procesy, z którymi państwo polskie będą musiały się zmierzyć. - Ważnych spraw jest wiele. Wszystkie są bardzo istotne - powiedziała Szydło. Zwróciła uwagę, że najważniejsza jest współpraca między prezydentem i rządem. Mówiła, że nie dowiedzieliśmy się od pani premier ilu tych uchodźców do nas przyjedzie. Ważne są relacje z Rosją, która jest dla nas partnerem, ale też i przeciwnikiem.

– Musimy dbać o własny kraj jak o własny dom. Kiedy w 2006 r. był budowany Nord Stream I nie słyszałam głosu sprzeciwu PiS. My nie poddamy się jak wy w 2006 r. Pan prezydent umie rozmawiać tylko ze swoimi – atakował Kopacz. Premier podkreślała, że najważniejsi są nasi mali przedsiębiorcy.

***
GOSPODARKA I SPRAWY SPOŁECZNE
Pierwsze pytanie w bloku gospodarczym zadał Piotr Kraśko. Dziennikarz TVP zapytał o obietnice, które są obecne w każdej kampanii. Zapytał, ile kosztują obietnice każdej z partii i jak należy je sfinansować?

Beata Szydło, kandydatka PiS, powiedziała, że będzie zwracać się do Kopacz per "przewodnicząca". Uznała, że "to ważne pytanie i jest ważne, żeby Polska rozwijała się w szybkim tempie". Stwierdziła, że przygotowała projekty ustaw, m.in. ustaw podatkowych dla przedsiębiorców. Powiedziała, że za rządów PiS był najwyższy boom gospodarczy po 89' r. i wspomniała, że PiS obniżał podatki a PO - je podwyższa. Podkreśliła, że mówi o już gotowych projektach ustaw.


Źródło: TVN24/x-news


Ewa Kopacz, liderka PO, na początku odpowiedzi na pytanie wyraziła nadzieję, że Szydło będzie obecna na wtorkowej debacie. Przypomniała swoje hasło wyborcze: silna gospodarka i wysokie płace. Stwierdziła, że Polska już ma silną gospodarkę ale musi ją rozwijać. Przyznała, że jako szef rządu musi kierować się odpowiedzialnością. Stwierdziła, że PO chce zlikwidować umowy śmieciowe i dać młodym szansę wzięcia kredytów.

JAROSŁAW KACZYŃSKI: PRZEZNACZYMY NA INWESTYCJE 1,4 BILIONA ZŁOTYCH


Justyna Pochanke zapytała, jak przekonać 20-25 latka, że nie ma sensu wyjeżdżać np. do Wielkiej Brytanii, bo Polska ma dla takiej osoby dobrą ofertę?

Ewa Kopacz, stwierdziła, że "tu będzie spokój i szansa na lepszy zarobek". Dodała, że chce "zachodu w kieszeniach Polaków". Stwierdziła, że dziś Polacy wyjeżdżają, bo nie mogą zarobić, i powiedziałam, że młodzi Polacy będą zarabiać tak, jak na zachodzie. Dodała że w Polsce będą miejsca zatrudnienia, część z tych, którzy już wyjechali, wraca. Podkreśliła, że do Polski wracają ludzie widzący szanse na rozwój w Polsce, którzy zakładają firmy i je rozwijają, bo Polska jest stabilnym krajem.

Beata Szydło na początku odpowiedzi podkreśliła że 75 proc. polskich maturzystów chce wyjechać z Polski. Dodała, że Ewa Kopacz nie chce o tym rozmawiać, a PiS ma konkrety i przygotowało ustawę m.in. z programem wsparcia rodzin oraz rozwiązania podatkowe dla przedsiębiorców. Podkreśliła, że młodzi ludzie nie będą wyjeżdżali, jeśli będą mieli perspektywy i dobre zarobki w Polsce. Podkreśliła, że rozmawiała z młodymi np. w Nowym Sączu i wie, że młodzi ludzie chcą w Polsce mieszkać. Stwierdziła, że ma przygotowane m.in. program mieszkaniowy, program wsparcia rodzin.

Dorota Gawryluk spytała Ewę Kopacz i Beatę Szydło o efektywność wydawania pieniędzy z budżetu. Pytała, jak lepiej wydawać to co już mamy? - Trzeba mieć program, plan i strategię. W Polsce jest b. dużo pieniędzy. Nikomu nie będziemy w Polsce zabierać żadnych pieniędzy. Trzeba ustalić priorytety, będą nimi wsparcie dla młodych ludzi, kończenie ważnych projektów inwestycyjnych. 60 % unijnych środków trafia do firm spoza Polski, musimy zrobić wszystko, aby trafiały w większości do Polski. Podkreśliła, że wiele miliardów złotych wydano na projekty, których nie zrealizowano do końca, np. elektrownia atomowa - mówiła Beata Szydło.

Ewa Kopacz odpowiedziała jej, że Komisja Europejska zdjęła z nas procedurę nadmiernego deficytu. - Mam nadzieję, że powstrzyma Pani kolegów przed wydawaniem pieniędzy lekką ręką. Obietnice PiS spowodują wielką dziurę wyborczą. Ostrzegała rolników przed zabraniem dopłat bezpośrednich – stwierdziła Ewa Kopacz. - Procedura nadmiernego deficytu została nałożona na Polskę w 2009 r. kiedy rządziła PO, a zdjęto ją bo PO zabrała pieniądze z OFE. Ten projekt miał swoje lata i zmieniły się warunki – ripostowała Szydło.

Beata Szydło spytała Kopacz czy poprze projekt ustawy wprowadzający minimalną płacą za godzinę w wysokości 12 zł? Nie padła jednoznaczna odpowiedź na pytanie. - Nie powinniśmy zatrudniać ludzi na umowy cywilne, tylko na umowę o pracę – mówiła Kopacz. - Chcemy walczyć z umowami śmieciowymi, stawka 12 zł za godzinę jest pierwszym krokiem w naszej walce z umowami śmieciowymi – skomentowała Szydło.

W pierwszej części debaty najwięcej emocji wywołał "gadżet", którym posłużyła się Ewa Kopacz. Liderka PO pokazała zdjęcie strony internetowej, na której znajdował się kiedyś projekt nowej konstytucji PiS. Obecnie widnieje tam napis "error 404". Większość internautów uznała jednak to zagranie za błąd.


Minister Kluzik-Rostkowska doszukiwała się podobieństwa Beaty Szydło do Jarosława Kaczyńskiego...Internauci zwrócili też uwagę, że Beata Szydło zwraca się do Ewy Kopacz "pani przewodnicząca", nie zaś "pani premier". Kandydatce PiS udało się wyprowadzić przeciwniczkę z równowagi.ERROR 404, CZYLI DEBATA KOPACZ - SZYDŁO NA MEMACH

137

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

RAZEM jest ok.

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

LEWY (gość)  •

Głosuję na RAZEM, jak przekroczą 3%, to dostaną finansowanie z budżetu i zbudują nowczesną, prawdziwą lewicę, jest potrzebna w polskim sejmie. Natomiast ZL - LEWICA Leszka i Janusza, są do zaorania.

odpowiedzi (0)

skomentuj

fafarafa

+3 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Zrezygnowany (gość)  •

Ja już nie wiem...ręcę opadają, poziom polityki w Polsce to dno i pięć metrów mułu. Jak Gibała który chciał zmieniać konstytucję i likwidować senat, a teraz sam do niego startuje... MASAKRA.

odpowiedzi (0)

skomentuj

warto przeczytac, isc na wybory i zaglosowac na prawych i sprawiedliwych

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kasienka (gość)  •

"Niemiecki dziennik "Die Welt" mocno obawia się, że narastający wśród polskiej młodzieży konserwatyzm zniweczy plany polskiej służalczości wobec Niemiec i pozostałych krajów UE. Strach przed możliwym zwycięstwem prawicy w wyborach parlamentarnych już sparaliżował salony europejskie i redakcje dziennikarskie."
Odsylam do "wPolityce.pl" tekst p.red. Mireckiego

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie chciałem oglądać debaty

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Dawid Wildstein, niezalezna.pl (gość)  •

Specjalnie dla Was poświęciłem się, by obejrzeć debatę, jednak było warto. Kilka uwag na szybko:
1. Wydrukowanie przez Kopacz błędu internetowego przejdzie do historii – to nowa jakość politycznego PR. 2. Kopacz: „Umożliwiamy młodym Polakom zaciąganie kredytów” – DZIĘ-KU-JE-MY! 3. Niemcy i Rosja budują nowy rurociąg, który nas omija? „Tak, tak, potem to naprawimy!”. 4. Dla mnie najlepszy motyw: „Afery? Jakie afery? No przecież za nie przeprosiłam”. Czy ktoś przekaże pani premier, że za afery się nie przeprasza, tylko wsadza kolegów do więzienia? Nie wiem, czy jest sens gratulować Szydło zwycięstwa – by wygrać, nawet nie musiała się pojawić. I tak człowiek się śmieje z tych kolejnych kompromitacji Kopacz, aż nagle go łapie refleksja: „Przecież to nasz premier”. I wtedy przestaje być do śmiechu.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Najgorsz jest PSL

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

robotnik (gość)  •

Najgorszy jest PSL, bo rządzi całą polska gospodarką, ale dba tylko o rolników, reszta ich nie interesuje. Głosuję na PIS.

skomentuj

Moim marzeniem jest

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

kasienka (gość)  •

zeby partyjka komunistycznych, chciwych chlopkow nie przekroczyla progu wyborczego, nie weszla do Polskiego Parlamentu i zostala zmuszona do opuszczenia stolkow zasiedzalych w mysl hasla "rodzina na swoim". PSL na rowni z PO szkodzi Polsce i Polakom, kumoterstwem, nepotyzmem, pospolitym zlodziejstwem, niekompetencja i cynizmem. Umowy Pawlaka i arogancja Piechocinskiego i Sawickiego jeszcze dlugie lata beda wychodzic nam tzw "bokiem". Szczytowym personalmym osiagnieciem PSL jest Zelichowski, ktory wypierdzial juz wszystkie stolki sejmowe poczynajac od glebokiego PRL-u i ktory zawsze drze jape wmysl prl-owskiego hasla "PO lini i na bazie" i czujnie weszy skad wiatr wieje. Wyjatkowo arogancka, paskudna postac. Taka jest moja opinia i mam prawo ja wyrazic.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Nie chcemy tu szariatu, burek i meczetów!

+8 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mika (gość)  •

Pani Kopacz niech sobie przyjmie islamistów do swojego domu a od Polaków wara!

odpowiedzi (0)

skomentuj

POczytajcie sobie durne lemingi.

+6 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Link; (gość)  •

Zadłużenie przemysłu gwałtownie wzrasta

odpowiedzi (0)

skomentuj

Panie Kaczyński nie kryc sie za kieckę wystąp dzis do debaty z wszystkimi !Co cykor bierze?

+5 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

obywtele wolają na debate ..... (gość)  •

To jest szef największej partii opozycyjnej !Bąć człowieku z charakterem pokaz że chcesz rządzić a nie chować się za baby kiecką !!!!!
PANIE KACZYŃSKI DO DEBATY DZIŚ W TELEWIZJI !!!!!CZEKAMY !!!!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Szydło totalna wiocha wista wio ! Mydło i powidło ni w pięć ni w dziewięć !!!!!

+6 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Romek kostrzyniak (gość)  •

Patrząc na to kobicisko odczuwało się że na plecach ma caly czas kazczora i cały czas rząd z prezydentem rząd z prezydentem my mamy plan my mamy plan jak katarynka czy zdarta płyta.
To ma byc premierem mojej ojczyzny ?
Nie neguje wójt sołtys jaknajbardziej ale PREMIER ludzie walnijcie wy sie w ten zakuty łep !!!!!!!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Chłodnym okiem i bez emocji !

+6 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

MAX wyborca PIS (gość)  •

Oczywiście jako wyborca PiS niema zamiaru mówić ze Kopaczkowa spod SMOLEŃSKA stała się dla mnie choć trochę bardziej wiarygodna mnie urobiła lub obrzydziła mi głosowanie na partię monochromowych beretów i ksenofobów,faszystów, rasistów i Bóg wije czego tam jeszcze ? ale powiem wam jedno drogie lemingi że w jednym wypadku trzeba na pewno zmusić cała klasę polityczną - z podkreśleniem słowo całą do zmiany kodeksu wyborczego w sprawie debat na pewno czas skończyć z ustawkami na jedną czy na dwie godziny oraz możliwością unikania pytań - przecież ta debata to były monologi do widzów a nie odpowiedz -niektóre pytania jak te zadane odnośnie polityki zagranicznej czy spraw ekonomicznych wymagały by co najmniej półgodzinnych wypowiedzi z możliwością dopytania przez dziennikarza i oponenta aż do wyczerpania tematu !!!!! i ustaleniu różnic i stycznych - debaty powinny być podzielone na części i każda powinna być podzielona na pod tematy a jej czas to nie jedna czy dwie godziny tylko co najmniej 10 - 20 a może i więcej - tylko kto zmusi polityków do tego ? To jest ten zafajdany problem w demokracji tak słabej i co gorsza ośmieszonej w naszym kraju do granic możliwości .

skomentuj

Debata

+5 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Nie PiS (gość)  •

To prawda, że nic nie wynika z takich debat, w których paroma zdaniami polityk ma określić swój punkt widzenia lub program wyborczy. Co gorsza zaczynają odpowiedź od zdyskredytowania przeciwnika, więc na wypowiedź merytoryczną nie starcza już czasu absolutnie. Jeszcze gorsze są wystąpienia w programach gdzie dziennikarz nie potrafi utrzymać porządku wypowiedzi i słychać tylko podniesione głosy , hałas, nerwowe pokrzykiwania.

odpowiedzi (0)

skomentuj
1 3 4 5 ... 9 »