Menu Region

UE powoła agencję ds. azylu

UE powoła agencję ds. azylu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Unia Europejska powoła agencję koordynującą politykę azylową, która ujednolici procedury związane z tym zjawiskiem. Teraz, każde z 27 państw członkowskich stosuje własne procedury.
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Jacques Barrot poinformował, że realnym terminem stworzenia dyrektyw dotyczących wniosków azylowych i sposobu ochrony azylantów jest wiosna.

Podczas konferencji prasowej w Warszawie komisarz Barrot powiedział, że jest zadowolony ze sposobu chronienia polskiego odcinka granicy Unii. Wygłosił taką opinię po wizycie polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Korczowej.

Komisarz Barrot podkreślił, że granica ma chronić, ale nie może być rodzajem blokady. Poinformował też, że w połowie miesiąca, podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych, będzie negocjował zwolnienie Polaków z obowiązku wizowego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się