Menu Region

Krwawe starcia muzułmanów w Pakistanie

Krwawe starcia muzułmanów w Pakistanie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W Pakistanie co najmniej 22 osoby zginęły w walkach między zwolennikami dwóch rywalizujących ugrupowań muzułmańskich. Starcia miały miejsce przy granicy z Afganistanem.
Do walk doszło w pobliżu strategicznej przełęczy Kajber. Wiedzie nią jeden z głównych szlaków, którymi do Afganistanu dociera zaopatrzenie dla wojsk NATO. Członkowie ugrupowania Laszkar Islami, związanego z ruchem talibów w Afganistanie, zaatakowali zwolenników sufickiego nurtu islamu z organizacji Ansarul Islami.

Według ekspertów, do walk w tym rejonie dochodzi ze względu na rywalizację ugrupowań plemiennych i religijnych o przejęcie kontroli nad obszarami przygranicznymi. Tereny te nie są w pełni kontrolowane przez władze Pakistanu, dlatego w ostatnich latach ukrywają się tam muzułmańscy rebelianci, walczący w Afganistanie z siłami NATO.

Część miejscowych plemion jest przeciwna współpracy z talibami. Rząd w Islamabadzie próbuje zawrzeć porozumienie z grupami plemiennymi na pograniczu, by zmniejszyć na tym terenie wpływ afgańskich talibów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się