Menu Region

Sławomir Nowak w Pekinie zachęcał Chińczyków do inwestowania...

Sławomir Nowak w Pekinie zachęcał Chińczyków do inwestowania w Polsce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Do Chin udała się reprezentacja Polski, w skład której weszli szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak, wiceminister gospodarki Rafał Baniak oraz wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman. Rozmowy dotyczyły m.in. promocji Polski w Chinach.
Podczas rozmów w Szanghaju i Kantonie przedstawiciele polskich władz zachęcali chińskie firmy do inwestowania w naszym kraju. Polskie władze chcą, aby tamtejsze przedsiębiorstwa z branży budowlanej częściej stawały do przetargów na realizację projektów infrastrukturalnych nad Wisłą. Pół roku temu rozmowy na ten temat prowadził w Pekinie wicepremier Waldemar Pawlak. Mimo tego, żadnej firmie z Chin nie udało się do tej pory uzyskać kontraktu na budowę dużych obiektów w naszym kraju.


Wizyta ministra Nowaka jest kolejnym etapem starań polskiego rządu o rozwój relacji ekonomicznych z Chinami. Polscy dyplomaci podkreślają, że spotkania z przedstawicielami przebiegały w bardzo dobrej atmosferze. Sławomir Nowak przekazał, w imieniu Donalda Tuska chińskiemu premierowi Wen Jiabao, zaproszenie do rewizyty w Polsce. Przyjazd polskiej delegacji cieszył się zainteresowaniem chińskich mediów.

Sławomir Nowak spotkał się w Pekinie z wiceministrem spraw zagranicznych Chin. Sławomir Majman, który oprócz funkcji wiceprezesa PAIiI jest komisarzem polskiego pawilonu na Expo 2010 w Szanghaju, podkreślił, że ze względu na kryzys gospodarczy rząd wyda mniej pieniędzy na promocję Polski w Chinach podczas przyszłorocznej wystawy.

W tym roku przypada 60. rocznica nawiązania stosunków dyplomatycznych między Warszawą a Pekinem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się