Menu Region

Maska Tutenchamona w wiedeńskim muzeum

Maska Tutenchamona w wiedeńskim muzeum

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W wiedeńskim Muzeum Etnograficznym można oglądać prawdziwe skarby kultury. Do końca września prezentowana jest tam wyjątkowa wystawa "Tutenchamon i świat faraonów".
Muzeum Etnograficzne znajduje się tuż przy wiedeńskiej Strefie Kibica, gdzie codziennie zbierają się tłumy fanów futbolu. Nie mają więc daleko, by wejść w zupełnie inny świat - świat tajemnic sprzed tysięcy lat, jak zachęca ich głos z głośnika wewnątrz muzeum.

Po wyjściu ze zgiełku Strefy Kibica i przekroczeniu progu wystawy, zwiedzający w ciszy i skupieniu podziwiają bezcenne skarby i znaleziska archeologiczne, wśród których króluje słynna na cały świat złota maska z mumii Tutenchamona.


Tutenchamon fascynuje cały świat od roku 1922, gdy odkryto jego nienaruszony przez tysiąclecia grób. Oprócz wspaniale ozdobionej złotem mumii, której wizerunek znają chyba wszyscy, znaleziono tam skarby i artefakty należące do najwspanialszych w historii archeologii. Bezcenne znalezisko na co dzień jest podziwiane w londyńskim British Museum. Teraz, po raz pierwszy, wystawa przyjechała do Austrii.
Wiedeńska wystawa przenosi zwiedzających w czasie. Wszystko się jednak kończy i z muzealnej ciszy, zaraz po opuszczeniu muzeum, wracają do Strefy Kibica, na kolejny mecz.

Wystawę "Tutenchamon i świat faraonów" w wiedeńskim Muzeum Etnograficznym mozna oglądać do 28 września.
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się