ME siatkarzy. Polska zaczęła od wygranej z Belgią

(stan)
Reprezentacja Polski iatkarzy pokonała Belgię 3:0 na otwarcie mistrzostw Europy, które odbywają się w Bułgarii i we Włoszech. W sobotę biało-czerwoni zagrają ze Słowenią.

Polacy rywalizację w Warnie zaczęli od meczu z Belgią. To zespół, który nabywał doświadczenia, ale jest słabszy od biało-czerwonych. Belgowie to jednak najtrudniejsi rywale w grupie, więć po tym efektownym zwycięstwie powinno być z górki, a prawdziwa gra zacznie się dopiero w kolejnej fazie mistrzostw.

Polacy zaczęli mecz bardzo dobrze i już w pierwszym secie pokazali, kto jest lepszy. Druga partia nieoczekiwanie przyniosła jednak sporo emocji i wygrana biało-czerwonych wcale nie była taka pewna. Górę jednak wzięło większe ogranie naszych siatkarzy na arenie międzynarodowej i w decydującej fazie partii, to oni okazali się lepsi. Trzeci set był bez historii i Polacy gładko rozprawili się z Belgami na inaugurację mistrzostw Europy.

Polska - Belgia 3:0 (25:18, 29:27. 25:16)

Polska: Drzyzga, Mika, Bieniek, Kurek, Kubiak, Kłos, Zatorski (libero) oraz Konarski, Łomacz, Buszek.

Belgia: Valkiers, Deroo, Van De Voorde, Van Walle, Rousseaux, Verhees, Dejonckheere (libero) oraz D'Hulst, Van den Dries, Baetens, Coolman, Klinkenberg, Colson.