Hubert Zdankiewicz, Paryż

Mówisz Radwańska, myślisz (zazwyczaj) Agnieszka. We wtorkowy wieczór to jednak jej młodsza siostra była dla odmiany tą ważniejszą Radwańską. Na uroczystej kolacji zorganizowanej przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) Urszula odebrała nagrodę dla najlepszej juniorki świata 2007 roku.
- Było bardzo miło. Po kolacji laureaci zostali zaproszeni na sesję zdjęciową. Mamy kolejną fotkę do naszej kolekcji: Uli stojącej obok Rogera Federera - zdradził nam w środę Robert Radwański, ojciec i trener sióstr.

Na zdjęcie z najlepszym tenisistą świata 2007 r. nie załapała się natomiast Agnieszka, która jednak nie wydawała się być tym faktem specjalnie zmartwiona.

- Niby dlaczego mieli mnie zaprosić? Byłam tam przecież tylko gościem. Federer? Już wyrosłam z czasów, gdy takie rzeczy robiły na mnie wrażenie - spokojnie stwierdziła Radwańska.

Nie zdążyliśmy zapytać o wrażenia głównej bohaterki wieczoru, bo wczoraj rano odleciała do Krakowa (ma zaległości w szkole).
Agnieszka, która wraca dzisiaj, pojawiła się natomiast na trybunach kortu nr 3 w trakcie meczu 1/8 finału juniorów pomiędzy Jerzym Janowiczem a Francuzem Antoinem Feretem. Można powiedzieć, że w samą porę, bo nasz "polski Roddick" wydawał się już być pogodzony z porażką (przegrywał w drugim secie 0:3). Od momentu przyjścia starszej koleżanki wyraźnie się ożywił, odrobił straty i wygrał całe spotkanie 6:7(3), 7:5, 7:5.

Na 1/8 finału zakończyła za to swój udział w juniorskim Roland Garros Sandra Zaniewska, która przegrała 4:6, 2:6 ze Słowaczką Lenką Jurikovą.

W środę wyłoniono ostatnich półfinalistów wśród seniorów. Rosjanka Dinara Safina wygrała 4:6, 7:6(5), 6:0 ze swoją rodaczką Jeleną Dementiewą. W walce o finał zmierzy się z inną Rosjanką - Swietłaną Kuzniecową, która pokonała 7:5, 6:2 Estonkę Kaję Kanepi.

Wygrał również Roger Federer. Szwajcar pokonał 2:6, 6:2, 6:3, 6:4 Chilijczyka Fernando Gonzaleza. Mecz Francuza Gaela Monfilsa z Hiszpanem Davidem Ferrerem zakończył się zwycięstwem pierwszego po 4 setach.