Menu Region

Wilno: Rozpoczyna się Tydzień Filmu Polskiego

Wilno: Rozpoczyna się Tydzień Filmu Polskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Pokaz filmu "Ogniem i mieczem" i spotkanie z jego reżyserem Jerzym Hoffmanem zainaugurują w Wilnie 9. Tydzień Filmu Polskiego. W sumie zostanie wyświetlonych 20 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych.
Organizatorem festiwalu jest Instytut Polski w Wilnie. Jego dyrektor Mariusz Gasztoł powiedział, że impreza rozpocznie się projekcją ekranizacji Trylogii Henryka Sienkiewicza w związku z przypadającą w tym roku 440. rocznicą zawarcia Unii Lubelskiej. Organizatorzy liczą na to, że te filmy przyciągną zarówno polską, jak i litewską młodzież. Mają nadzieję, że posłuży to przypomnieniu wspólnej historii obu narodów.

Litewscy krytycy podkreślają, że popularność polskiego kina w tym kraju z każdym rokiem rośnie, a Tydzień Filmu Polskiego jest jednym z najważniejszych festiwali filmowych na Litwie. Podczas niego odbywają się spotkania ze znanymi aktorami: tym razem do Wilna przyjadą Daniel Olbrychski i Cezary Żak.

W programie festiwalu jest też bogata oferta dla najmłodszych widzów . Są to między innymi filmy "Piotruś i Wilk", "Dwa koty i Pies" oraz "Pomysłowy Dobromir".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się