Menu Region

Tomasz Rożek poprowadzi Sondę TVP SYLWETKA Zmierzy się z...

Tomasz Rożek poprowadzi Sondę TVP SYLWETKA Zmierzy się z legendą programu Kurka i Kamińskiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

5Komentarzy Prześlij Drukuj
Kim jest Tomasz Rożek? Śląski naukowiec i dziennikarz będzie nowym prowadzącym program Sonda TVP. Sonda 2 to nawiązanie do legendarnego programu Andrzeja Kurka i Zdzisława Kamińskiego. Wcześniej chcąc nie chcąc został jednym z autorów egzaminu dojrzałości z języka polskiego na poziomie podstawowym Matura 2013. I stał sie sławny. Fragment jego książki, a konkretnie "Świat w 44 zerach" analizowali maturzyści.
1/4

Tomasz Rożek w programie "Dzień dobry TVN"

(© TVN)

PRZECZYTAJ, CO O MATURZE 2013 MYŚLI TOMASZ ROŻEK

Tomasz Rożek ma 39 lat, a jest uważany za jednego z najlepszych dziennikarzy naukowych w Polsce. Teraz zadebiutował w roli autora, którego teksty są analizowane przez maturzystów, u boku takich nazwisk jak: Baczyński, Żeromski, Orzeszkowa.


Kim jest Rożek. Tomasz Rożek?


Widzowie telewizji TVN znają go z programu "Dzień dobry TVN", w którym od dwóch lat przybliża sekrety nauki. Zwykle jego felietony naukowe (oraz jego w rozmowie na żywo z prowadzącymi) można obejrzeć w sobotę około godz. 9.00, choć zdarza się, że występuje w niedzielę.Teraz stanie sie jeszcze bardziej ppularny jako prowadzący nową Sonde w TVP. Jak zapowiadają autorzy nowej „Sondy”, dzięki bogatym archiwom TVP widzowie będą mieli okazję odbyć niezwykłą w podróż w przeszłość i ponownie zobaczyć legendarnych prowadzących rozmawiających o wizji świata za 35 lat. Na tym jednak nie koniec. Dawne wyobrażenia Kurka i Kamińskiego zostaną skonfrontowane ze współczesnością, by na koniec wysłać wiadomość kolejnej generacji twórców i naukowców, ludziom, którzy za kolejne 35 lat postanowią zrealizować np. „Sondę 3”.

TOMASZ ROŻEK jako ekspert znany jest telewidzom


Tomasz Rożek urodził się w 1976 r. w Katowicach. Mieszka pod Gliwicami, w Gierałtowicach. Ukończył III Liceum Ogólnokształcące w Zabrzu. Przyznaje sam, że nie był wzorowym uczniem ani nie miał w szkole najlepszych ocen. Zajmowały go inne niż nauka aktywności, m.in. szkolny kabaret. Chciał zostać lekarzem, ale słabo (na tróję) zdał pisemną maturę z biologii i nie dostał się na medycynę.
1 »
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

A razem z nim Karol Wójcicki z CN Kopernik

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Webman (gość)  •

Sondę powinien prowadzić Karol Wójcicki z CN Kopernik, który z wielką pasją potrafi opowiadać o wszelkich zagadnieniach nauki.
Prowadzących było dwóch, więc oby Karola również wybrali

odpowiedzi (0)

skomentuj

bravo!

+2 / -3

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Marek (gość)  •

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Powodzenia!

odpowiedzi (0)

skomentuj

Patrząc

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

sonda (gość)  •

Patrząc na niego - zero charyzmy. K&K są nie do zastąpienia.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Godny następca twórców Sondy

+7 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

gość (gość)  •

Super popularyzator nauki, bardzo dobry wybór.

skomentuj

Poza niezwykłym parciem na szkło - kiepsko...

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

studentka (gość)  •

.... na studiach było cieniutko... potrafił jako jeden z nielicznych nie zdać egzaminu ... bo tak zmęczył prowadzącego zajęcia ... niekoniecznie dociekliwością naukową ... no cóż odległe czasy .. mimo wszystko powodzenia...

odpowiedzi (0)

skomentuj