Menu Region

Wałęsa i Balcerowicz otrzymali "Krzesła Dwudziestolecia"

Wałęsa i Balcerowicz otrzymali "Krzesła Dwudziestolecia"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz otrzymali "Krzesła Dwudziestolecia" - nagrody tygodnika "The Warsaw Voice". Statuetki w kształcie reżyserskich krzeseł otrzymały osoby, które zdaniem tygodnika,wywarły szczególny wpływ na Polskę w ciągu ostatnich dwóch dekad.
Leszek Balcerowicz, podsumowując zmiany jakie nastąpiły od roku 1989, powiedział, że Polacy powinni być dumni ze swych dokonań, bo polska transformacja gospodarcza jest przywoływana jako model w podręcznikach ekonomii.

Drugi z wyróżnionych "Krzesłem Dwudziestolecia" - Lech Wałęsa podkreślił, że nie wszystko się w ciągu ostatnich dekad udało. Aktywnego powrotu do polskiej polityki były prezydent jednak nie przewiduje, bo jego zdaniem - dzisiaj jest ona nudna.

Obaj tegoroczni laureaci zdobyli nagrody "The Warsaw Voice" po raz drugi. Lech Wałęsa otrzymał "Krzesło roku" w 1989, a Leszek Balcerowicz - w 1990 roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Chyba w dziedzinie destrukcji

+14 / -13

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

euro67 (gość)  •

Fakt obydwaj maja wyjatkowe zaslugi w tym dwudziestoleciu w dziedzinie destrukcji: pierwszy popsul polska scene polityczna skokowa dewaluacja honoru i wartosci danych slow, a drugi zalatwil polska gospodarke doprowadzajac do upadku nawet dochodowe firmy panstwowe aby je potem sprzedac za bezcen. Czekamy na brawa dla obudwu nagrodzonych!

odpowiedzi (0)

skomentuj