Menu Region

Lefebrysta przeprasza za negowanie Holokaustu

Lefebrysta przeprasza za negowanie Holokaustu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Biskup Richard Williamson z Bractwa św. Piusa X, zwanych popularnie lefebrystami, wyraził żal z powodu szkody, jaką wyrządziła Kościołowi katolickiemu jego wypowiedź negująca Holokaust. Przeprosił za nią tych, którzy przeżyli i rodziny ofiar. Watykan zażądał od niego publicznego odżegnania się od negacjonizmu, potępionego oficjalnie przez Benedykta XVI.
Inicjatywa biskupa Williamsona jest rezultatem prośby papieża i przełożonego lefebrystów, by zastanowił się nad wywiadem, jakiego cztery miesiące temu dzielił telewizji, ze względu na jego poważne konsekwencje. Biorąc je pod uwagę - pisze biskup w liście do watykańskiej komisji Ecclesia Dei, zajmującej się kontaktami z lefebrystami - z całą szczerością wyrażam żal z powodu mego oświadczenia. - Gdybym przewidział, jaką szkodę i ból wyrządzi ono przede wszystkim Kościołowi, ale także tym, którzy przeżyli oraz rodzinom ofiar Trzeciej Rzeszy, nigdy bym go nie wygłosił. - podkreślił duchowny.

Williamson tłumaczy, że jego opinia o Holokauście pochodziła sprzed 20 lat i że od tego czasu jej nie weryfikował. - Wobec Boga proszę o przebaczenie wszystkich, którzy zgorszyli się moimi słowami - pisze biskup lefebrysta, jeden z czterech, z których w końcu stycznia tego roku Benedykt XVI zdjął ekskomunikę, jaką ściągnęli na siebie przyjmując w 1988 święcenia bez zgody Jana Pawła II.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

wniosek

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

lok (gość)  •

Jest żałosny - tym tłumaczeniem-żenada

odpowiedzi (0)

skomentuj