Menu Region

Partia KORWiN przygotowała dla prezydenta Dudy projekt...

Partia KORWiN przygotowała dla prezydenta Dudy projekt ustawy podnoszącą kwotę wolną od podatku

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

4Komentarze Prześlij Drukuj
Partia KORWiN przygotowała dla prezydenta Dudy projekt ustawy podnoszącą kwotę wolną od podatku Partia KORWiN przygotowała dla prezydenta Dudy projekt ustawy podnoszącą kwotę wolną od podatku

(© materiały prasowe)

W poniedziałek przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa europosła Janusza Korwin-Mikkego i posła Przemysława Wiplera. Politycy partii KORWiN sprawdzą, czy prezydent Andrzej Duda rzeczywiście chce podnieść kwotę wolną od podatku, tak jak obiecywał to w kampanii wyborczej. Przedstawiciele partii KORWiN przygotowali projekt ustawy podnoszący kwotę wolną od podatku do 8 tysięcy złotych.
- Pan Prezydent Duda w kampanii wyborczej oferował dwie duże marchewki: jedną z nich było przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego, drugą była zmiana ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – rozpoczął europoseł Janusz Korwin-Mikke.

- Aby ta druga ustawa mogła wejść w życie, pan prezydent musiałby w tym tygodniu zgłosić projekt ustawy, bo jeśli tego nie zrobi, to ustawa nie będzie mogła wejść w życie w następnym roku budżetowym.
- Pan prezydent Andrzej Duda obiecał niższy wiek emerytalny i obiecał kwotę wolną od podatku na poziomie 8 tysięcy złotych. Ustawę dotyczącą cofnięcia reformy emerytalnej przygotował, została złożona ponad tydzień temu do Sejmu(…), tę obietnicę spełnił – przypomniał poseł Przemysław Wipler. - Pan prezydent nie złożył jednak projektu ustawy, bardzo prostego technicznie, dotyczącego podniesienia kwoty wolnej od podatku, z 3091zł do 8 tysięcy złotych. Jej uzasadnienie jest bardzo proste, koszty tej ustawy są również bardzo proste do obliczenia. Ale przyjęcie tej ustawy oznacza, że w kieszeniach polskich podatników w przyszłym roku zostanie ponad 20 miliardów złotych więcej!

Poseł Przemysław Wipler mówił: Ta ustawa o kwocie wolnej od podatku jest pilna, ponieważ zgodnie z orzecznictwem Trybunały Konstytucyjnego, by weszła w życie od 1 stycznie przyszłego roku, musi być przyjęta i opublikowana do końca listopada.

Poseł Wipler podkreślił: To jest ustawa bardzo konkretnie sprawdzająca, czy to co mówił pan prezydent Andrzej Duda w kampanii prezydenckiej, czy to co teraz opowiada Beata Szydło – te wszystkie obietnice, czy na to wszystko będą pieniądze, czy oni naprawdę będą chcieli to robić.

- W chwili obecnej pomogliśmy panu prezydentowi wywiązać się z jego obietnicy wyborczej, prostej technicznie, ale bardzo istotnej dla kieszeni Polaków i przynoszącej natychmiastowy efekt. Mówimy: „Panie prezydencie, tu ma pan ustawę, nie ma pan na co czekać, niech pan ją złoży natychmiast do Sejmu”. Tę samą ustawę przyślemy do klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. To wstyd, że PiS dotychczas nie złożyło takiej ustawy, chyba że nie chcą spełniać obietnic wyborczych, oszukują, kłamią (…) – powiedział poseł Przemysław Wipler.

Poseł Przemysław Wipler zaznaczył: Partia KORWiN jest za likwidacją podatku dochodowego, podatku PIT, naszym zdaniem to jest zły, szkodliwy podatek. Krokiem w tę stronę jest podniesienie kwoty wolnej z ponad 3 tysięcy do 8 tysięcy złotych, bo to oznacza, że każdy podatnik podatku PIT w przyszłym będzie miał o 1000 złotych więcej w kieszeni.

Dodał także: Mówimy: Panie Prezydencie – sprawdzamy! Panie Prezydencie, niech pan pokaże, że to nie były obiecanki cacanki, niech pan złoży tę ustawę natychmiast w Sejmie, może uda nam się ją jeszcze w tej kadencji uchwalić! (…).
4

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ani Duda ani PIS nie przedstawią ustawy podnoszącej kwotę wolna do 8 tys przed wyborami.

0 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Obserwator (gość)  •

Jeśli wybory wygra PIS i będzie samodzielnie, a na to się zanosi, to takiej propozycji w ogóle nie będzie, bo to by oznaczało katastrofę dla budżetu. Gdyby jednak jakimś cudem PIS został odsunięty od rządów, taka ustawa się na pewno pojawi, żeby zaszkodziła przeciwnikom.

odpowiedzi (0)

skomentuj

.

+5 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

bbb (gość)  •

Zagrywka ciekawa, choć pewnie zarówno Korwin jak i Wipler doskonale wiedzą, że ustawa Dudy jest gotowa i zostanie niedługo złożona.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Czy to ma sens?

+6 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

K1 (gość)  •

Ta koalicja tego nie uchwali, już jej przedstawiciele to zapowiedzieli. TK się wypowiadał w sprawie nakładania obciążeń na podatników. Rozwiązanie korzystne dla podatników nie musi, jak się wydaje, podlegać takim rygorom.

skomentuj

Co ma sens? Szopka wyborcza?

+3 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

? (gość)  •

Ani Korwin nie ma złudzeń, że Duda skorzysta z jego projektu, ani Duda nie zamierza realizować swoich obiecanek. Ochłoń, zejdź na ziemię.

odpowiedzi (0)

skomentuj