Menu Region

Silna burza nad Działoszycami: Zalany rynek, 50 domów...

Silna burza nad Działoszycami: Zalany rynek, 50 domów podtopionych, dwie rodziny ewakuowane...

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Prześlij Drukuj
Silna burza nad Działoszycami: Zalany rynek, 50 domów podtopionych, dwie rodziny ewakuowane... Silna burza nad Działoszycami: Zalany rynek, 50 domów podtopionych, dwie rodziny ewakuowane...

zdjęcie ilustracyjne (© Tomasz Bołt/Polskapresse)

Po ulewnej burzy do jakiej doszło w nocy z wtorku na środę nad powiatem pińczowskim i kazimierskim (woj. świętokrzyskie) podtopionych zostało 50 domów. 2 rodziny ewakuowano. Trwa usuwanie skutków nawałnicy.
- Po oberwaniu chmury zalany został rynek w Działoszycach w pow. pińczowskim, dochodzące do niego uliczki oraz piwnice - poinformował w środę dyżurny z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Kielcach Kazimierz Kasprzyk. Ewakuowane zostały dwie rodziny.

Jak tłumaczył Kasprzyk, przyczyną podtopienia była tzw. cofka na rzecze Niedzicy, która nie pomieściła po ulewie nadmiaru wody. A ta z kolei wróciła do rzeczki Jakubówka, która przepływa przez Działoszyce i tu wylała.

Od kilku godzin dziewięć zastępów straży pożarnej wypompowuje wodę z pomieszczeń gospodarczych i ulic.

Ponadto mogą występować utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 768 łączącej Skalbmierz z Działoszycami. Przez kilka godzin była całkowicie zalana. - Woda opadła, ale na powierzchni zostało dużo mułu i piachu - dodał Kasprzyk.

WIĘCEJ INFORMACJI Z REGIONU ZNAJDZIESZ W SERWISIE NASZEMIASTO.PL

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się