Menu Region

Czerwony Krzyż: Pomoc humanitarna nie odbuduje samodzielnie...

Czerwony Krzyż: Pomoc humanitarna nie odbuduje samodzielnie Gazy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szef Międzynarodowego Czerwonego Krzyża ocenia, że pomoc humanitarna bez zmian politycznych nie pomoże w odbudowie Gazy.
Na początku przyszłego tygodnia w Egipcie rozpocznie się międzynarodowa konferencja poświecona odbudowie palestyńskiego terytorium zniszczonego podczas izraelskiej ofensywy.

Jacob Kollenberger stwierdził, że odbudowa zniszczonej Strefy jest konieczna, aby jej mieszkańcy mogli "stanąć na nogach". Jednak według szefa MCK, pomoc humanitarna nie może zastapić uczciwego procesu pokojowego, w który zaangażują się kraje i organizacje mające wpływ na sytuację w Autonomii.


Międzynarodowa konferencja państw-darczyńców na temat odbudowy Strefy odbędzie się w Szarm el Sheik w Egipcie. Weźmie w niej udział około 70 państw, w tym Stany Zjednoczone. Palestyńskie władze szacują, że na usunięcie zniszczeń w Strefie potrzeba prawie 3 miliardów dolarów. Podczas konferencji przedstawiony zostanie plan wypłaty rekompensat za zniszczone i uszkodzone domy oraz pakiet pomocowy dla gospodarki.

Izraelska armia zburzyła 4 tysiące budynków, 20 tysięcy poważnie uszkodziła. Domy straciło 450 tysięcy Palestyńczyków, 100 tysięcy musiało sie przeprowadzić do sąsiadów, krewnych lub obozów namiotowych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się